Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Nejužitečnější skryté funkce aplikace WhatsApp. Znáte je všechny?

Jakub Fišer 21.06.2022

WhatsApp je oficiálně nejpoužívanější aplikací pro chatování. Služba překonává každý měsíc hranici 2 miliard aktivních uživatelů. Jak se ale ukazuje, málokdo zná tyhle skryté funkce, které vám dnes ukážeme.

Zamknutí aplikace WhatsApp

Svůj smartphone máte pravděpodobně zamčený přístupovým kódem a biometrikou (čtečkou otisků prstů či obličejem). Ale určitě to znáte – občas svůj mobil půjčíte potomkovi, manželce, přítelkyni. A pak se mohou dít věci.

Nebudeme zmiňovat žádné konkrétní scénáře, bohatě stačí zmínit, že komunikační aplikaci je dobré mít zamknutou ještě separátním kódem. A to přesně umí WhatsApp, stačí vstoupit do Nastavení aplikace, položka Účet, Soukromí a úplně dole najdete Zamykání obrazovky.

Různé styly písma

Pokud pracujete s textem, jistě vám nejsou pojmy jako italic (kurzíva) či bold (tučně) cizí. WhatsApp umí přímo v rámci dopisování používat tyto styly svého výchozího fontu, musíte na to však trochu oklikou.

Chcete-li, aby vámi odeslaná zpráva byla napsaná kurzívou, ohraničte ji z každé strany jedním podtržítkem (_). V případě, že byste rádi odeslali tučnou zprávu, použijte na obou koncích věty či slova hvězdičku (*). A když chcete mít zprávu či slovo přeškrtnuté, ohraničte jej z každé strany vlnovkou (~).

Automatické mazání zpráv 

WhatsApp

Jaké komunikační aplikace používáte vy? | Zdroj: Adem AY / Unsplash

Občas se může stát, že chcete svému příteli či známému něco sdělit, ale nechcete, aby ta zpráva byla v chatu “do konce věků”. Pro to má WhatsApp také funkci, která se jmenuje mizející zprávy. U zprávy zkrátka nastavíte, za jak dlouho se má sama automaticky smazat (jestli za jednu hodinu, za jeden den nebo déle). Funguje to nejen u textu, ale také u fotek a videí.

Vypněte otravné ukládání médií

Chatovací aplikace WhatsApp má z nepochopitelných důvodů ve výchozím stavu aktivní funkci automatického ukládání přijatých obrázků a videí do galerie telefonu. Pokud o tom nevíte, může se vám stát, že vám jenom obrázky z WhatsAppu zahltí úložiště natolik, že už nebudete moci pořizovat ani vlastní snímky. Naštěstí se to dá velmi jednoduše vypnout: NastaveníÚložiště a data – Automatické stahování médií – nastavit všude Nikdy.

Znáte všechny tyto skryté funkce aplikace WhatsApp?

Zdroj: Autorský text, WhatsApp, T3


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud