Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Netrpělivě očekávaná novinka WhatsAppu: nová funkce rychlé reakce prostřednictvím emotikonů je uvolněna

Jiří Palyza 09.05.2022

Uživatelé oblíbeného komunikátoru WhatsApp se mohou radovat. Mark Zuckerberg oznámil, že rychlé reakce pomocí emoji, které si mnoho uživatelů přálo, se právě zavádějí.

Podobné funkce jsou už dlouho zcela běžné na Twitteru, Instagramu a Microsoft Teams. Pomocí emotikonu můžete dát autorovi nové zprávy rychle najevo, co si myslíte o jejím obsahu.

Mark Zuckerberg nyní ve svém příspěvku na Facebooku oznámil, že nová funkce je nyní uvolněna také pro všechny uživatele aplikace WhatsApp. Jak je obvyklé u konkurence, reakce se objeví v pravém dolním rohu zprávy. Donedávna se ještě očekávalo, že pro vyjádření emocí bude k dispozici celkem šest ikon.

Jak je ale patrné z beta verzí, funkce bude zřejmě mnohem rozsáhlejší. V nejnovější testovací verzi je kromě šesti předdefinovaných emotikonů navíc ještě tlačítko "+". Jeho pomocí lze vybrat další emoji. Zatím není známo, zda se bude jednat opět o předem definovaný výběr, nebo dokonce o všechny dostupné emotikony.

Aktualizace WhatsAppu: oznámení dalších kroků pro funkce emoji

waemoji-1

Takto by mohla vypadat nabídka rychlých reakcí pomocí emoji v aktualizaci WhatsAppu. | Zdroj: WABetaInfo

Jak je u podobných aktualizací obvyklé, i funkce rychlých reakcí pomocí emoji budou uvolňovány v postupných vlnách. Pokud k nim v tuto chvíli ještě nemáte přístup, zůstaňte trpěliví.

Kromě toho WhatsApp v současnosti stále pracuje na automatické zprávě, kterou obdrží uživatelé, kteří si ještě neinstalovali novou aktualizaci.

V aplikaci WhatsApp můžete reagovat několika způsoby

waemoji-2

Emoji si také budete moci vybrat prostřednictvím nabídky u zpráv. | Zdroj: WABetaInfo

Na výše uvedeném snímku obrazovky je také vidět, že na zprávy bude možné reagovat několika způsoby. V desktopovém klientu bude také možné vybrat reakce prostřednictvím zobrazené nabídky u zpráv. To ale bude vyžadovat ještě jeden krok, než jen stisk tlačítka přímo vedle zprávy.

Zdroj: Facebook, "Reactions on WhatsApp start rolling out today"


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud