Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Neuvěřitelná statistika: třetina lidí by chtěla zažít pohlavní styk s robotem

Jakub Fišer 28.11.2023
Zdroj: Freepik, Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Moderní technologie a umělá inteligence neoddiskutovatelně mění milostný život lidí ve vyspělé civilizaci. Nahota je všude na internetu, díky AI si můžete vygenerovat i vlastní nahotinky a lidé obecně opouští sociální sféru a zaměřují se zejména na virtuální komunikaci, popřípadě hledání partnerů ne v reálném světě, ale v tom virtuálním. A brzy do toho všeho mají promluvit ještě roboti.

Kapitoly článku

Revoluční sexuální roboti

Sexuální roboti na jisté úrovni jsou tu s námi zhruba od roku 2018. Nepředstavujte si ale nic sofistikovaného. Jde většinou o silikonové pany a panáky s vytvarovanými genitáliemi, kteří umí opakovat naprogramované hlášky, ale k reálný robotům mají daleko.

O jistou revoluci v odvětví se snaží Matt McMullen, zakladatel společnosti Realbotix, který s jeho řadou sexbotů Harmony boří mýty o tom, jak by mohl do budoucna vypadat milostný život. Harmony je totiž pokročilá umělá inteligence, která s majitelem komunikuje, v posteli se umí hýbat a zájemce si samozřejmě může libovolně vybrat, jak bude jeho robot vypadat.

Mohlo by vás zajímat

Chtěli byste mít poměr se strojem?

Britská pobočka švédské společnosti Lelo, která se zaměřuje na vývoj a výrobu sexuálních pomůcek, uspořádala speciální průzkum, ve kterém se ptala 4 000 Britů na to, zdali – a za jakých okolností – by byli ochotní mít pohlavní styk s robotem. Lelo využilo pro ilustraci právě duo robotů od společnosti Realbotix, tedy Harmony 3.0 a maskulinního robota Henryho.

Výsledky byly velmi překvapivé. Hned třetina Britů uvedla, že by chtěla mít sex s robotem, ačkoliv výsledky se liší v závislosti na pohlaví. Téměř polovina (43,9 %) dotázaných mužů uvedla, že by se s robotem vyspala, zatímco totéž uvedlo jen 21 % žen.

Zdroj: Stiles Mcgraw / YouTube

Sexbot v hodnotě nového auta

Tyto sofistikované stroje navázané na umělou inteligenci přitom stojí opravdu hodně peněz. Harmony 3.0 se vnitřním tepelným tělesem a funkcí samolubrikace vychází na téměř 14 500 dolarů, tedy asi 320 tisíc korun. Sexbot tak stojí třeba jako nové auto.

Experti se však snaží před tímto tématem varovat. Joel Snell, odborník na robotiku z Kirkwood College v Iowě, řekl, že robotický sex může být hodně návykový. „Sexbot je vždy k dispozici a nikdy neřekne e, takže by bylo snadné závislost ukojit. Lidé mají tendenci si přeorganizovat své životy tak, aby se přizpůsobili své závislosti,“ řekl Snell.

Zdroj: Daily Mail, Daily Star


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud