Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nevyšlo vám rande? Může za to mobil!

redakce 16.02.2023

Jakou roli skutečně hraje mobilní telefon při seznamování dnešních Čechů? Podle průzkumu agentury OnePoll, který si nechala zpracovat značka HONOR docela zásadní

Zmíněný průzkum ukázal, že až 33 % Čechům nevyjde rande kvůli vybitému mobilu. Především v začátcích vztahu dáváme našim mobilním telefonům hodně zabrat a dlouhá výdrž baterie i celková výkonnost telefonu je něco, bez čeho se jednoduše nelze obejít.

Začátky každého páru jsou vždycky intenzivní. A není tajemstvím, že dnes se z velké části zamilované konverzace odehrávají přes mobilní telefon. Ten musí vydržet v pohotovosti při plné zátěži celý den. České zamilované páry si totiž podle průzkumu agentury OnePoll vymění až 30 zpráv denně.

No a mezitím samozřejmě svůj mobilní telefon musí pořád kontrolovat. To vyžaduje baterii s nadstandardně velkou výdrží i bez nabíjení nebo velmi rychlé dobití. Češi pak nejčastěji posílají fotky, sdílí zážitky nebo dlouze volají, třeba i přes videohovory.

A jak to vypadá s odesláním zprávy po první schůzce? Podle respondentů průzkumu si s takovou zprávou dáváme na čas, abychom nepůsobili nedočkavě, ale že jsme „v pohodě“. Pozor, pokud ale čekání na zprávu po první rande trvá déle než 2 dny, až 34 % z nás už s další schůzkou nepočítá.

Až 30 % Čechům nevyjde rande kvůli vybitému mobilu

Mobil jako komunikační nástroj, bez kterého už se dnes nemůžeme obejít, hraje velkou roli, jestli českým párům nakonec vztah vyjde. Až 30 % zamilovaným Čechům rande nevyšlo kvůli vybitému mobilu.

Navíc, pokud milovaná polovička neodpovídá na zprávy do hodiny, až 36 % z nás cítí velký stres a nejistotu, jestli vztah ještě bude pokračovat.

Dlouhodobé vztahy už nevyužijí mobil tak často jako čerstvě zamilovaní

Jen 15 % Čechů udrží stejnou intenzitu a frekvenci posílání zamilovaných zpráv stejně jako na začátku.

Navíc až 70 % dlouhodobě zamilovaných (tedy cca po 6 měsících vztahu) nevyužívá pro komunikaci mobil tolik jako v prvních měsících. Nejčastějším důvodem bývá také společné sestěhování zamilovaného páru.

Letošní Valentýnskou studii zpracovala agentura OnePoll začátkem února, která se zaměřila na moderní vztahy a jak páry udržují vztah díky moderním technologiím. Průzkum byl realizovaný na reprezentativním vzorku 500 respondentů z České republiky ve věku 18 až 44 let.

honor-valentynsky-pruzkum-001

Zdroj: HONOR | Valentýnský průzkum


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud