Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Notebook, jaký jste ještě neviděli: Lenovo Yoga Book 9i má dva displeje a velkou baterii

Jakub Fišer 06.01.2023

Čínské Lenovo předvedlo na veletrhu CES v Las Vegas řadu zajímavých novinek. Tou nejzásadnější pro byznysmeny a produktivní zákazníky může být jednoznačně Yoga Book 9i, počítač se dvěma displeji vhodný na cestování.

Kapitoly článku

Lenovo ukázalo na CESu množství novinek a inovací. Kupříkladu nové přírůstky do řady herních laptopů anebo povedený pracovní smartphone Lenovo ThinkPhone, který vychází z úspěšné série laptopů ThinkPad.

Lenovo Yoga Book 9i

Pokud ale máte rádi extravaganci, všechny další novinky musí ve vašich očích zastínit Yoga Book 9i, hybridní konvertibilní laptop. Zařízení se vlastně skládá ze dvou 13,3″ OLED displejů s rozlišením 2,8K. Ty můžete používat vertikálně, horizontálně, anebo jako tablet, případně používat jen jeden displej pro konzumování obsahu v pohodlí gauče nebo postele.

Yoga je ale řada lifestylových pracovních laptopů. Proto máte k dispozici také chytrý stylus Smart Pen, který funguje s oběma dotykovými plochami displejů. A kdyby se vám nechtělo používat neergonomickou dotykovou klávesnici na jednom z displejů, můžete si k laptopu připnout originální odnímatelnou klávesnici.

Kouzlo nové Yogy je hlavně v množství tzv. use-casů, tedy možností využitelnosti. Duální displej může fungovat každý zvlášť, nebo jako jeden velký 26″ monitor. Klávesnici vůbec používat nemusíte, můžete mít Yogu jako zápisník ve škole nebo v práci na poradě. Přesto můžete mít klávesnici neustále při sobě, protože je skladná a kompaktní.

Využitelnost Lenovo Yoga Booku je široká | Zdroj: Lenovo / Yoga Book 9i press kit

Využitelnost Lenovo Yoga Booku je široká | Zdroj: Lenovo / Yoga Book 9i press kit

Výbava a výkon

Co se týče výbavy, cílí Yoga zejména na práci. Výkon zajišťuje procesor Intel Core i7 13. generace Raptor Lake, popřípadě ekvivalent z řady Core i5, v obou případech s integrovanou grafikou Iris XE. Dále je tu 16 GB RAM typu LPDDR5X, 512GB nebo 1TB SSD NVMe úložiště a nakonec také 80Wh baterie, která udrží notebook v normálním provozu 14 hodin, s oběma displeji aktivními „jen“ 10 hodin.

Z další výbavy zaujme Wi-Fi 6e, Bluetooth 5.2, trio Thunderbolt 4 USB-C portů, Full HD webkamera nad jedním z displejů, infraport a také stereo ozvučení od společnosti Bowers & Wilkins s podporou Dolby Atmos. Potěší též hmotnost necelých 1,5 kilogramu.

Cena a dostupnost

Laptop Lenovo Yoga Book 9i se začne prodávat v červnu letošního roku, pravděpodobně i na českém trhu. Jeho cena v zámoří byla stanovena na závratných 2099 dolarů, tedy asi 57 500 Kč včetně DPH. Oficiální česká cena však teprve bude potvrzena.

Zdroj: Lenovo Newsroom


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud