Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Notebooky se ScreenPadem

Pavel Trousil 05.06.2018

Asus se pochlubil novými notebooky ZenBook Pro, jejichž touchpad nazvaný ScreenPad slouží jako druhý displej. Na něm mohou být zobrazeny například ikony aplikací, kalkulačka, kalendář, nebo s ním můžete ovládat smartphone.

ZenBook Pro je řada výkonných notebooků, která obsahuje novou futuristickou obrazovku ScreenPad. Jedná se o inovaci firmy Asus, která podle ní mění způsob, jakým uživatelé pracují a komunikují s notebookem. ScreenPad chytře kombinuje dotykovou plochu s plnokrevným dotykovým displejem s vysokým rozlišením a nabízí nové způsoby inteligentní interakce s aplikacemi Windows a speciálními programy nazvanými ScreenPad Apps.

ScreenPad nabízí adaptivní funkce s kontextovými nástroji pro zvýšení pracovní efektivity a produktivity a umožňuje, aby si jej uživatelé mohli přizpůsobit vlastním potřebám. Podporované aplikace aktuálně zahrnují Microsoft Word, Excel, PowerPoint a YouTube s podporou dalších aplikací ve vývoji, jako je Asus Sync, která umožňuje uživatelům ovládat svůj telefon přes ScreenPad.

asus-global-pc-and-phone-marketing-senior-director-marcel-campos-unveils-zenbook-pro-15-and-14-with-screenpad-feature-nahled

V řadě ZenBook Pro zatím najdete notebooky ZenBook Pro 15 a 14. ZenBook Pro 15 je výkonné monstrum obdařené šestijádrovým procesorem Intel Core i9 osmé generace, grafickou kartou GeForce GTX 1050Ti, 1TB PCIe x4 SSD diskem, gigabitovou Wi-Fi a třemi porty Thunderbolt 3. Multimédia je možné konzumovat na 15,6“ displeji NanoEdge PANTONE se 4K UHD rozlišením, který pokrývá 100 % barevného gamutu Adobe RGB, a disponuje hodnotou ∆E (Delta-E) <2,0 barevnou přesností. Audio zajišťuje výkonný certifikovaný zvukový systém Harmon Kardon.

ZenBook Pro 14 je také vybaven nejmodernějšími komponentami.  Zahrnují až procesor Intel Core i7 osmé generace, až 16 GB RAM a grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 1050 MAX-Q. ZenBook Pro 14 podporuje paměť Intel Optane, je vybaven 14“ displejem NanoEdge s Full HD rozlišením, infračervenou kamerou pro rozpoznávání obličeje a vestavěnou podporou pro hlasové služby Amazon Alexa. Oba modely přicházejí s povrchovou úpravou v barvách Deep Dive Blue a Rose GoldZenBook Pro 15 (UX580) se zařízením ScreenPad je prvním modelem v řadě s podporou ScreenPad, ZenBook Pro 14 (UX480) bude na trh uveden později během roku 2018.

Není to poprvé, co společnost Asus zkouší prorazit s notebookem se dvěma displeji. Už například v roce 2007 představila model W5fe, který měl druhý displej na víku s hlavním displejem a který byl nazván SideShow. Podporoval ho Microsoft u svého tehdejšího systému Windows Vista. 

w5fe-01-o-1-nahled

Asus W5Fe z roku 2007 s displejem SideShow.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme