Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová verze základní navigace TomTom

redakce 31.03.2010

Firma TomTom představila novou verzi své základní automobilové navigace TomTom Start, tentokrát „na druhou“. Mezi novými funkcemi najdeme navádění do jízdních pruhů a k zajištění nejpřesnější doby příjezdu používá technologie TomTom IQ Routes.

Funkce navádění do jízdních pruhů usnadňuje navigaci na složitých křižovatkách. Přehledně signalizuje řidiči, do kterého jízdního pruhu se má zařadit – výsledkem je snazší navigace a méně stresu na cestách.
TomTom Start2 je kompatibilní s dopravní službou RDS-TMC. Ta předává řidiči informace o aktuální dopravní situaci, postižených oblastech a odhadovaném zpoždění. Dokáže také naplánovat alternativní trasu, čímž pomáhá dostat se včas tam, kam máte namířeno.
TomTom Start2 má stejně jako jeho předchůdce zjednodušené uživatelské menu. To obsahuje pouze dvě volby – „Naplánovat trasu“ a „Prohlížet mapu“. Vzhled zařízení si může uživatel snadno změnit přikoupením StartSkins: vyměnitelných krytů, které jsou dostupné v paletě pestrých barev.
To ale není vše: k výpočtu optimální trasy a zajištění nejpřesnější doby příjezdu používá verze TomTom Start2 inovativní technologii TomTom IQ Routes – používá reálně naměřené rychlosti na silnicích a analyzuje denní dobu i den, kdy se cesta koná. Tím šetří čas, peníze i pohonné hmoty.
TomTom Start2 je lehký přístroj s kompaktním 9cm (3,5“) displejem a částečně upevněným skládacím držákem, který se vejde do kapsy. TomTom Start2 je v obchodech k dostání ve dvou verzích za doporučené ceny 3 390 Kč (verze s regionální mapou) a 4 490 Kč (verze s mapou Evropy a předplacenou službou aktualizace map na 2 roky). Vyměnitelné kryty StartSkins je možné zakoupit na www.tomtom.com/startskins.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme