Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové počítačové skříně Silencio S400 a S600

redakce 21.06.2019

Společnost Cooler Master rozšiřuje portfolio tichých počítačových skříní a uvádí modely Silencio S400 a Silencio S600 s pokročilými technologiemi a minimalistickým designem.

Nové skříně byly navrženy jako konkurenceschopné dražšímu segmentu. Série Silencio tak dále vylepšuje své známé silné stránky, optimalizuje ticho a tepelnou účinnost.

Minimalistický zevnějšek počítačové skříně zahaluje její komplexní stránku. Skrytá ventilace a těsně přiléhající panely naznačují moderní pojetí zachovávající citlivý charakter kompletní série. Celková modularita ovlivňuje výkon a funkčnost. Vrchní panel lze zaměřit na větrání nebo odstínění hluku, zatímco přední panel je přizpůsobitelný díky oboustranným pantům. Takřka neviditelný rám předního panelu navržený pro volné proudění vzduchu charakterizují prázdné sloupce mezi dvířkami a tělem. Další konstrukční detaily dotažené k dokonalosti minimalizují hluk, maximalizují účinnost chlazení a dokreslují sofistikovaný, jemný design.

Hlavními přednostmi jsou:

•             Materiál tlumící zvuk – Použitý materiál, resp. kombinace jemné pěny, masivních vinylových desek, všech kovových panelů a předních kovových dvířek tlumí hluk předinstalovaných ventilátorů a zdroje.

•             Tvrzené sklo nebo kov tlumící zvuk – Nové modely Silencio jsou dostupné ve dvou variantách. Panely z průhledného tvrzeného skla umožní ukázat celou sestavu, zatímco kovové panely lépe tlumí hluk.

•             Odnímatelný vrchní panel – Vrchní panel lze odejmout pro zlepšení proudění vzduchu, nebo jej ponechat na místě pro redukci hluku.

•             Zaměnitelná kovová přední dvířka – K dispozici jsou oboustranné snadno zaměnitelné panty umožňující levé i pravé provedení.

•             Univerzální HDD rámeček (verze S400) – HDD rámeček lze přemístit na přední stranu pro čistší provedení, do zadní části pro uvolnění prostoru pro radiátor, nebo jej kompletně vyjmout.

•             Čtečka SD karet – I/O panel nabízí bohatou konektivitu včetně čtečky SD karet.

•             Headset jack konektor – Jeden 4polový jack konektor poskytuje jak audio signál do sluchátek, tak vstup pro mikrofon.

•             Ventilátory – Dva 120mm PWM předinstalované ventilátory mají pogumovaný rámeček redukující hluk. K připojení dalších ventilátorů je k dispozici jeden 4pinový 1-to-3 rozdělovač.

•             Podpora grafických karet s délkou až 398 mm – Počítačové skříně Silencio nabízí dostatek prostoru pro nejnovější grafické karty.

Za jednotlivými panely se ukrývají pečlivě umístěné materiály tlumící hluk. Tyto materiály prošly testy Cam64 od společnosti Sorama. Cam64 zobrazuje hluk, vibrace a rezonanční křivky skrze několik vysoce citlivých mikrofonů. V porovnání s klasickými zvukoměry nabízí vizualizace hluku hlubší pohled na dynamiku zvuku a jeho dopad na kostru a panely počítačové skříně Silencio. Detailní pohled na maxima zvukového spektra pomáhá identifikovat nejvýraznější frekvence v daném rozsahu.

Měření a analýza získaných dat vedla k umístění materiálů tlumících zvuk. Tyto pak jsou kombinací s odlišnou hustotou, aby eliminovaly specifické frekvenční rozsahy. Speciální materiály integrované do jednotlivých míst dosahují lepších výsledků než použití jednoho druhu v celé skříni.

Cooler Master Silencio S400 a S600 budou k dispozici u lokálních prodejců na začátku července 2019 za doporučenou koncovou cenu 79,99 euro, resp. 89,99 euro. Verze s tvrzeným sklem pak za 89,99 euro a 99,99 euro.

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud