Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Novinka v aplikaci WhatsApp: Praktická inovace pro aktualizace stavu

Josef Mika 18.01.2023

WhatsApp představil novou funkci ve své aplikaci. V budoucnu bude možné sdílet hlasové poznámky také jako aktualizaci stavu. Jaké budou možnosti?

Meta vydává novou beta verzi aplikace WhatsApp (zatím pro své betatestery) s číslem 2.23.2.8. Co je v ní nového? WhatsApp bude nově umožňovat nahrávat a sdílet hlasové poznámky prostřednictvím aktualizací stavu. V nejnovější beta verzi mají první uživatelé už možnost tuto funkci vyzkoušet.

Aktualizace pro WhatsApp: Jak nová funkce vypadá

voicestatuswhatsapp

Takto by měla nová funkce vypadat. Obr.: WABetaInfo

Aplikace WhatsApp také poskytuje uživatelům větší kontrolu nad jejich hlasovými nahrávkami tím, že umožňuje nahrávku před sdílením zahodit. Maximální doba záznamu hlasové poznámky je 30 sekund.

Hlasové poznámky sdílené jako aktualizace stavu jsou jako vždy opatřeny koncovým šifrováním. Podobně jako obrázky a videa zmizí i hlasové poznámky sdílené prostřednictvím aktualizace stavu po 24 hodinách.

Zatím není jasné, kdy bude funkce finálně zavedena pro všechny uživatele. V aplikaci WhatsApp se ale aktualizace dostávají do ostrých verzí – i díky velkému množství beta testerů – poměrně rychle.

Zdroj: Schmidtis Blogwabetainfo.com


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud