Menu

169 aktualizací od Oracle – včetně Javy

22.01.2015 14:33 | Karel Kovar + Přidat komentář
169 aktualizací od Oracle – včetně Javy

169 aktualizací od Oracle – včetně Javy | foto: CHIP

Společnost Oracle v rámci svého tříměsíčního CPU (Critical Patch Update) vydala 169 aktualizcí, kterým by rozhodně uživatelé měli věnovat pozornost

Jakmile se někde objeví žebříčky nejvíce děravého softwaru, který ohrožuje naše počítače, „soutěží“ se obvykle až o druhé místo. Na prvním je totiž obvykle Java od společnosti Oracle. I to je důvod, prož podobně jako Microsoft i Oracle každé tři měsíce v úterý záplatuje své aplikace – včetně zmiňované Javy. Tentokrát by ale tento balík záplat neměl uniknout nikomu, kdo ve svém prohlížeči má doplněk Java. Opravy totiž záplatují nebezpečné zranitelnosti, ze kterých 4 dosahují v žebříčku úrovně hrozeb CVVS na nejvyšší skóre 10 a 14 zranitelností 14 umožňuje získat přístupová práva do systému bez znalosti jména a hesla.

javaupdate2-nahled

Podrobnější informace najdete na webu Oracle na adrese http://www.oracle.com/…1972971.html.

Další ohlášený datum aktualizací je 14. dubna 2015.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení