Menu

200 Mb/s přes domácí elektriku

25.08.2010 11:26 | Redakce Chip + Přidat komentář
200 Mb/s přes domácí elektriku

200 Mb/s přes domácí elektriku | foto: CHIP

Western Digital představil novou síťovou sadu WD Livewire Powerline AV, která umí využít elektrické zásuvky pro šíření HD videa k připojenému domácímu kinu. Je kompatibilní se standardem HomePlug AV a umožňuje využívat elektrické zásuvky pro šíření zabezpečeného a spolehlivého vysokorychlostního připojení po domácnosti.

Síťová sada WD Livewire Powerline AV doplňuje řadu přehrávačů médií WD TV a zákazníkům dokáže výrazně zjednodušit tok HD videa k domácímu kinu, přenášet velké soubory nebo hrát multiplayerové online hry bez nutnosti natahovat po domácnosti síťové kabely. Síťová sada WD Livewire Powerline AV nabízí na každém ze dvou přiložených adaptérů čtyři porty a uživatelům tak umožňuje připojit k  vysokorychlostní síti router a až sedm dalších zařízení.

Pro integrované řešení zábavy mohou uživatelé ukládat digitální média na domácím pevném disku WD’s My Book World Edition, nebo jakémkoliv NAS disku, a posílat fotografie, hudbu a HD video po síťové sadě WD Livewire Powerline AV do některého z přehrávačů řady WD TV nebo jiného zařízení kompatibilního se standardem DLNA. Síťová sada WD Livewire Powerline AV je certifikována pro standard HomePlug AV, IEEE 802.3 a IEEE 802.3u. Sada vyžaduje ethernetový router a elektrické zásuvky se střídavým proudem.

Na novou síťovou sadu WD Livewire Powerline AV je poskytována dvouletá záruka a je dostupná nyní u vybraných prodejců. Doporučená maloobchodní cena činí 129 EUR.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení