Menu

22 zranitelností: Aktualizujte si Adobe Flash!

17.04.2015 08:57 | Karel Kovar + Přidat komentář
22 zranitelností: Aktualizujte si Adobe Flash!

22 zranitelností: Aktualizujte si Adobe Flash! | foto: CHIP

Pokud na svém počítači používáte Flash, měli byste ho urychleně aktualizovat. Ten starý totiž obsahuje velké množství zranitelností.

Flash je děravý. Vzhledem k tomu, že v žebříčcích nejvíce zranitelných aplikací zaujímá Flash pravidelně čelní pozice, nelze o tomto tvrzení příliš diskutovat. A potvrdila to i nejnovější aktualizace od Adobe, která opravuje více než dvě desítky zranitelností. Uživatelé Windows by si tak měli neprodleně nainstalovat verzi 17.0.0.169 a majitelé Linuxu a OS od Applu verzi 11.2.202.457.

Nepříjemné je, že většina nalezených chyb umožňuje vzdálené spuštění kódu, nebo dokonce umožní útočníkovi ovládnout váš počítač. I Adobe důrazně doporučuje uživatelům co nejdříve aktualizovat na novou verzi.

Pokud si nejste jisti, zda už vaše browsery aktualizaci provedly (bez pomoci by to měl zvládnout Internet Explorer a Google Chrome), navštivte stránku http://www.adobe.com/…flash/about/.

2015-05-adobediry-nahled

Další podrobnosti o mezerách ve starší verzi najdete na adrese http://www.net-security.org/secworld.php?….

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení