Menu

27“ monitor EIZO s rozhraním USB typu C

10.11.2016 14:05 | Pavel Trousil + Přidat komentář
27“ monitor EIZO s rozhraním USB typu C

27“ monitor EIZO s rozhraním USB typu C | foto: CHIP

EIZO uvádí na trh 27“ monitor FlexScan EV2780 – první monitor této značky vybavený rozhraním USB typu C. Po jediném kabelu tak lze přenášet obrazové a zvukové signály, data  a napájení připojeného notebooku. 

Obrazovka nového monitoru FlexScan EV2780 o úhlopříčce 27 palců a fyzickém rozlišení 2560 × 1440 bodů využívá podsvícení LED a technologii IPS (in plane switching). Zorné úhly činí 178°, jas dosahuje typicky 350 cd/m² a kontrastní poměr je na úrovni 1000:1. Kryt monitoru je prakticky bez rámečku, jehož šířka byla zmenšena na pouhý milimetr. Minimalistický vzhled je umocněn zcela hladkou čelní stranou pro nerušený obraz. Přístroj je nabízen v černém nebo bílem provedení s barevně sladěnými kabely.

Model FlexScan EV2780 poskytuje zobrazení picture-by-picture a množství funkcí pro lepší ergonomii a energetické úspory. Všestranné možnosti rozhraní USB typu C činí z monitoru FlexScan EV2780 volbu jak pro klasické kanceláře, tak pro stále oblíbenější sdílená pracoviště, na nichž se zaměstnanci (zpravidla i se svými notebooky) střídají podle toho, jak to vyžaduje spolupráce s jejich kolegy.

Vestavěný senzor Auto EcoView samočinně upravuje jas obrazovky podle okolního osvětlení a přispívá tak k úsporám energie a nižší únavě očí. Příjemnější čtení nabízí přednastavený režim „Papír“ s nižším zastoupením modré složky světla.

Uživatel může pomocí nově vyvinutého softwaru EIZO Screen InStyle přiřadit aplikacím různé předvolby, nastavit jas pro různé části dne a upravit vlastnosti napájení. Tato nastavení mohou být použita pro všechny monitory ve víceobrazovkové sestavě najednou, takže není nutné nastavovat každý monitor zvlášť. Serverová aplikace Screen InStyle dovoluje administrátorovi ovládat nastavení všech monitorů EV2780 centrálně. To je zvláště užitečné v provozech, v nichž je nutné zajistit správné nastavení všech obrazovek včetně aktivace funkcí pro úsporu energie.

 

Další vlastnosti

 • Vstupy: DisplayPort, HDMI
 • Vestavěné stereo reproduktory o výkonu 1 W a konektor jack pro sluchátka
 • Ergonomický stojan s výškovou nastavitelností 155mm, sklápěním o 40° (5° dopředu, 35° dozadu), otáčením o 344° a možností otočit obrazovku o 90° do formátu na výšku
 • Obraz bez blikání při všech úrovních jasu (FlickerFree)
 • Režimy sRGB, Film, Papír a dva uživatelské režimy
 • Příkon 23 W při typickém používání (s automatickou regulací jasu); nulová spotřeba při vypnutém vypínači
 • Obvod Overdrive s reakční dobu 5ms (šedá-šedá) zajišťující hladké zobrazení pohyblivého obrazu
 • Vyhovuje normám Energy Star 7 a TCO Certified Displays 7
 • Pětiletá záruka
 • Dostupnost: od poloviny ledna 2017.
 • Doporučená cena: 22 390 Kč

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení