Menu

Airbag pro smartphony

02.07.2018 14:52 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Airbag pro smartphony

Airbag pro smartphony | foto: CHIP

Chytrý krty pro smartphone, který vymyslel německý student Philip Frenzel, ho zachrání při pádu. Vysune se z něj osm pružinek, které jeho pád zmírní.

Pouzdro telefonu funguje podobně jako airbag automobilu. Na jeho myšlenku přišel Philipa Frenzel, inženýr z Aalenské univerzity v Německu a jeho nápad získal nejvyšší ocenění od německé společnosti pro mechatroniku.

airbag1-nahled

V pouzdře je skryt aktivační mechanismus, který pozná, kdy se telefon dostane do volného pádu a teprve poté se z něj vysune osm pružinek, které ho při pádu zbrzdí. Kovové pružiny jsou při běžném použití skryté v pouzdru. Až když telefon padá, vysunou se. Poté, co telefon po pádu zvednete, můžete pružiny opět sklopit do tohoto speciálního krytu. Pro financování svého projektu připravuje Philip Frenzel crowdfundingovou kampaň na Kickstarteru.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení