Menu

Aktivace a konfigurace automaticky otevíraných oken

16.02.2017 14:15 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Aktivace a konfigurace automaticky otevíraných oken

Aktivace a konfigurace automaticky otevíraných oken | foto: CHIP

Jako většina internetových prohlížečů nabízí i Internet Explorer možnost blokování automaticky otevíraných oken. 

Chcete-li této možnosti využít, spusťte Internet Explorer a v pravém horním rohu okna klikněte na ikonu ozubeného kola, která symbolizuje »Nástroje«. Z nabídky vyberte volbu »Možnosti Internetu«. Otevře se nové okno, ve kterém najdete záložku »Osobní údaje«. Zde máte možnost pod volbou »Blokování automaticky otevíraných oken« zaškrtnout, zda se má zapnout blokování těchto oken. Najdete zde i nabídku »Nastavení«, kde máte možnost zadávat adresy webů, u kterých vám automatické otevírání oken nevadí – tzn. výjimky z tohoto pravidla.

explorer-nahled

Do kolonky »Adresa webu, který má být povolen«, tedy napište například www.chip.cz a klikněte na »Přidat«. Zaškrtnutím volby »Při blokování automaticky otevíraného okna zobrazit oznamovací pruh« si dále můžete zajistit, že se o vyskakovacích oknech dozvíte. Navíc v tomto okně můžete nastavit i úroveň blokování: »Nízká: povolit na zabezpečených webech«, »Střední: blokovat většinu«, nebo »Vysoká: blokovat vše«. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení