Menu

Amazon žaluje podvodné recenzenty

25.10.2015 10:35 | Karel Kovar + Přidat komentář
Amazon žaluje podvodné recenzenty

Amazon žaluje podvodné recenzenty | foto: CHIP

Podvodné recenze ztěžují život nakupujícím a snižují důvěryhodnost prodejců. Není proto žádným překvapením, že Amazonu došla trpělivost a rozhodl se s nimi zatočit.

Nakupování na internetu má určitá specifika, mezi které patří i fakt, že si člověk zboží nemůže prohlédnout a proto poměrně často spoléhá i na hodnocení ostatních lidí, kteří si daný výrobek zakoupili. Toho jsou si vědomi prodejci a proto se někteří z nich snaží o vytvoření co nejlepšího dojmu, často i podvodem. Obzvláště je v tomto případě oblíbená síť Fiverr, která nabízí služby „za 5 dolarů“ a na které lze narazit na velké množství lidí, přímo nabízející vytváření falešných recenzí.

Tato situace je obecně známá a většina webových prodejců ji tiše toleruje nebo dělá že neexistuje. Jak se ale zdá, situace se může změnit lepšímu – Amazonu totiž došla trpělivost a obžaloval 1114 lidí, kteří na jeho webu podvodné recenze zadávali. Podle vyjádření Amazonu totiž poškozují důvěryhodnost jejich obchodu a tím i přímo značku Amazonu. Jak se tato kauza vyvine a zda se Amazonu podaří podvodné recenze alespoň zčásti omezit vás pochopitelně budeme informovat. Další podrobnosti najdete na webu Naked Security

https://nakedsecurity.sophos.com/2015/10/19/amazon-sues-over-1000-people-for-posting-fake-reviews/

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení