Menu

Android: Smaže tovární reset všechna data?

22.05.2015 13:14 | Karel Kovar + Přidat komentář
Android: Smaže tovární reset všechna data?

Android: Smaže tovární reset všechna data? | foto: CHIP

 Smažou se všechna data při použití resetu do továrního nastavení? Funguje skutečně dálkové mazání dat v mobilních antivirech?

Na tyto otázky se pokusili odpovědět dva bezpečnostní experti z laboratoři v Cambridgeské univerzitě. Po sérii testů zveřejnili dva dokumenty, které na tyto otázky odpovídají.

V prvním testu na 21 přístrojích od 5 výrobců a různých verzí OS Android (od 2.3.x do 4.3.) experti zkoumali, zda je možné pomocí jednoduchých a levných prostředků obnovit z telefonů nějaká data po továrním resetu. A překvapivě zjistili, že z většiny zařízení získali SMS zprávy, e-maily a také Google master cookies a autentizační tokeny pro Facebook, které by jim mohly získat přístup k účtům těchto uživatelů.

Podrobnosti v PDF dokumentu zde: http://www.cl.cam.ac.uk/…r_most15.pdf

Ve druhém testu zkoušeli u deseti mobilních antivirů funkce vzdálené mazání a vzdálený zámek. A také tento test byl zklamáním – podle expertů je na vině nejen špatné implementační postupy, ale především omezení Android API.

Podrobnosti o druhém testu najdete v tomto PDF: http://www.cl.cam.ac.uk/…v_most15.pdf

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení