Menu
CHIP Speedtest

Apple posloužil jako vzor, ale Microsoft své obchody zavírá

29.06.2020 17:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Apple posloužil jako vzor, ale Microsoft své obchody zavírá

Microsoft se stahuje z maloobchodu a zavírá 82 svých vlastních prodejen po celém světě. V pátek to koncern oznámil v Redmondu.

Obchody mají být uzavřeny. Pouze ty, které se nacházejí v Londýně, New Yorku, Sydney a poblíž sídla společnosti v Redmondu, by měly nadále zůstat a sloužit jako "Microsoft Experience Center". Nebude se v nich ale prodávat žádné zboží.

Kolik pracovních míst bude těmito opatřeními ovlivněno Microsoft nesdělil. Microsoft oznámil, že členové maloobchodního týmu budou i nadále zákazníkům sloužit z kanceláří společnosti Microsoft a nabízet vzdálený prodej, školení a podporu.

microsoftclosed-ilu

Microsoft se rozhodl uzavřít své kamenné prodejny. Bude se více soustředit na podporu online.

V roce 2009 se Microsoft začal inspirovat úspěchem mnoha obchodů Appple ve Spojených státech a rozjel řetězec maloobchodních prodejen. V nich se prodávaly produkty Microsoftu, jako například počítače Surface nebo herní konzole Xbox, ale také zařízení od výrobců, mezi které patří Dell, HP a Lenovo.

Kromě toho zde byly představovány a prezentovány nové technologie, jako například brýle s rozšířenou realitou Hololens. Obchody Microsoftu však nikdy nedosáhly takového ekonomického úspěchu jako Apple Stores, a to i proto, že Microsoft po ukončení projektu Windows Phone neměl v nabídce vlastní chytré telefony. Oproti tomu Apple ve svých prodejnách samozřejmě nabízel i iPhone, které se těší nemalému úspěchu.

72 obchodů bylo umístěno v USA, zbytek v Kanadě, Austrálii a Velké Británii. Online aktivity pokračují i nadále: Microsoft plánuje investovat do svých online obchodů na Microsoft.com a obchodů pro Xbox a Windows, a oslovovat jimi více než 1,2 miliardy lidí na 190 trzích celého světa.

mohlo by vás také zajímat: tipy pro windows – rozšířené možnosti bootování a rychlejší mazání rozsáhlejších složek


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení