Menu

Apple Watch 8 - detekce autonehod a model Ultra, se kterým se můžete potápět

07.09.2022 22:27 | Karel Dvořák + Přidat komentář
Apple Watch 8 - detekce autonehod a model Ultra, se kterým se můžete potápět

Apple Watch 8 - detekce autonehod a model Ultra, se kterým se můžete potápět | foto: Apple

Krom obligátních iPhonů Apple na tradiční konferenci představil i další iteraci svých chytrých hodinek Apple Watch. Ty jsou spíše evolucí, ale Apple Watch Ultra jsou do značné míry přelomové.

Apple Watch 8

Kdo doufal v nový design, ten bude asi zklamaný, protože od sedmiček je novinka k nerozeznání. Shodné jsou také újlopříčky, které zůstaly na 41 a 45 milimetrech. Zásadní změny se odehrály ve funkcích, ke kterým přibylo měření teploty. Ta bude snímána co pět vteřin a Apple tím míří hodně na ženy a menstruační cykly. Logicky tak bude pomocí algoritmů a údajů z teploměru odhadovat blíží se ovulaci i menstruaci.

Další zlepšení přišlo u akcelerometrů, které mají pracovat až 4x rychleji a budou umět detekovat autonehodu. Hodinky pak samy zavolají pomoc voláním na tísňovou linku. Funkce se sama spustí během řízení a rozezná i směr, ze kterého přišel náraz, záchranným složkám nové Apple Watch budou umět předat i potřebné informace a zejména polohu uživatele. Novinkou je i Low-Power Mode, který by měl přinést zlepšení výdrže. Ta základní bude 18 hodin, přičemž v úsporném režimu to bude až 36 hodin. Přinese to s sebou ale i některá omezení, nebude fungovat detekce cvičení a displej přejde do z Always-On do konzervativního režimu.

Apple Watch 8 cena

Za menší 41mm model dáte minimálně 12 490 korun, ve verzi Cellular to bude 15 490 korun. Větší 45mm Apple Watch 8 vyjdou na 13 390, Cellular varianta je za 16 390. Hlouběji do kapsy budete muset sáhnout, pokud toužíte třeba po pouzdru ze zlaté nerezové oceli, případně po nějakém fajnovém řemínku.

Apple Watch Ultra

Design odolnějšího modelu leaknul už pár dní nazpět, takže zase až takové překvapení se nekonalo. Nicméně Apple Watch Ultra mají být hodně odolné, takže logicky jsou i dost mohutné. 49 mm velký displej nepřetéká přes okraje a je krytý safírovým sklíčkem. Tělo je titanové a kromě všech senzorů, které mají Apple Watch 8 dostal model Ultra i akční tlačítko, jehož funkce půjde nadefinovat. Klasické ovládací tlačítko je na jakémsi výstupku kryjícím zároveň částečně i korunku.

Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra

Vyšší kapacitu dostala baterie, která se může pochlubit tím, že uživí provoz hodinek po 36 hodin na jedno nabití. V úsporném režimu to má být až 60 hodin. Vylepšením prošla i GPS, která má skvěle přijímat signál za všech okolností. Asi uhádnete, na koho model míří - jsou to především sportovci. Na své si přijdou i potápěči, kteří díky nové aplikaci Oceanic Plus mohou sledovat své ponory, teplotu vody a hloubku, čemuž pomáhá certifikace WR100. Vše samozřejmě jde ihned po vynoření sdílet s přáteli.

Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra cena

V Cupertinu samozřejmě dobře vědí, že za odolné Apple Watch si musejí nechat pořádně zaplatit. Na výběr jsou zatím jen tři odolné řemínky, se kterými vyjdou Apple Watch Ultra na 24 990 korun. Je to možná opticky hodně, na druhou stranu třeba pořádné potápěčské hodinky také nejsou úplně levné.

Zdroj: Apple

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení