Menu

Asus Xonar Essence One Plus Edition

03.08.2012 06:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Asus Xonar Essence One Plus Edition

Asus Xonar Essence One Plus Edition | foto: CHIP

ASUS představil externí D/A převodník a sluchátkový zesilovač Xonar Essence One Plus Edition, který je nástupcem modelu Xonar Essence One. Ten nabízí osminásobné převzorkování a v balení přidává sadu šesti vyměnitelných operačních zesilovačů, s nimiž si uživatelé mohou vyladit zvuk přesně dle svých představ. Zařízení se bude prodávat za necelých 13 000 Kč.

Operační zesilovače zesilují analogové signály a mají zásadní vliv na charakteristiku a barvu tónu. Audiofilové se proto často pomocí výměny operačních zesilovačů snaží vyladit výkon a zvukové podání. Původní Xonar Essence One podporoval výměnu hned jedenácti operačních zesilovačů. Jelikož se tato alternativa osvědčila a stala se populární, je součástí základního balení Xonar Essence One Plus Edition hned šestice těchto zesilovačů. S pomocí původních operačních zesilovačů Texas Instruments TI-NE5532 v kombinaci se čtyřmi Texas Instruments TI-OPA2132PA a dvěma modely NS-LM4562NA lze u této speciální edice dosáhnout pěti nastavení charakteristiky zvuku. Sada navíc obsahuje IC svorku, šroubovák a příručku k výměně operačních zesilovačů, v níž uživatelé najdou také praktické rady od odborníků divize Xonar. Sadu lze použít i s ostatními zařízeními Xonar, včetně zvukových karet Xonar Essence ST/STX, Xonar Xense a Xonar DS/DSX.

 

Externí D/A převodník Xonar Essence One Plus Edition nabízí v základním balení hned šestici vyměnitelných operačních zesilovačů.
Externí D/A převodník Xonar Essence One Plus Edition nabízí v základním balení hned šestici vyměnitelných operačních zesilovačů.

Xonar Essence One Plus Edition využívá 32bitové osminásobné symetrické převzorkování, jehož výsledkem je bezztrátový zvuk ve vysokém rozlišení. Integrovaný sluchátkový zesilovač si snadno poradí i s 600ohmovými sluchátky. Zvukový výstup zařízení Xonar Essence One Plus Edition nabízí SNR s hodnotou 120 dB a eliminuje nežádoucí rušení i zkreslení.

Lineární uspořádání napájecích komponent snižuje napěťové ztráty. Přitom se podařilo snížit rušení a kolísání napětí způsobované vnějšími rušivými vlivy. Asus u toho řešení použil kondenzátor WIMA. Mezi další technické finesy přístroje patří asynchronní datové přenosy, které minimalizují rušení nebo vyvážené konektory XLR umožňující snadné připojení profesionálního zvukového vybavení.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení