Menu

Automatické vyplňování položek v online formulářích: toto rozšíření šetří čas při internetovém nákupování

24.02.2021 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Automatické vyplňování položek v online formulářích: toto rozšíření šetří čas při internetovém nákupování

Automatické vyplňování položek v online formulářích: toto rozšíření šetří čas při internetovém nákupování | foto: Manuel Alejandro Leon/Pixabay

Pokud častěji nakupujete na různých online obchodech, musíte také neustále vyplňovat fakturační a dodací adresy. Se správným nastavením v prohlížeči a malým doplňkem si tuto činnost můžete do budoucna ušetřit a usnadnit tak celý proces nákupu.

Kromě video konferenčních platforem se v současné době protipandemických opatření těší vyššímu zájmu uživatelů i internetové obchody. Pokud nakupujete jenom na jednom z větších obchodů a všechny potřebné informace tam už máte uložené například ve formě svého profilu, je to jednodušší. Pokud ale hledáte speciální produkty nebo dáváte šanci menším online prodejcům, musíte objednávkové formuláře vyplňovat pořád dokola.

To si vezme svůj čas a zvlášť zdržuje u nákupů, které chcete mít rychle hotové. Se správným nastavením prohlížeče nebo praktickým doplňkem Autofill můžete celý proces automatizovat. Všechna pole v objednávkových formulářích zvládnout vyplnit za vás.

Vyplňování formulářů přímo v prohlížeči

cromeautofill

Kontaktní údaje lze snadno uložit přímo v prohlížeči Chrome. | Zdroj: Chrome 88

Pokud si nechcete žádný doplněk pro automatické vyplňování formulářů instalovat, můžete to snadno nastavit sami v prohlížeči. Firefox si záznamy pamatuje, ale nevyplňuje celé formuláře najednou. Místo toho musíte kliknout do každého jednotlivého pole, a pak se zobrazí jednotlivé návrhy. Jejich vybírání po jednom není úplně ideální.

Chrome je v tomto ohledu o něco lepší. Hesla, platební metody a adresy můžete ukládat v nastavení v části »Automatické vyplňování«. První dvě položky nejsou z důvodu bezpečnosti vhodné, ale údaje o adrese můžete pro objednávání z online obchodů bezpečně uložit. I zde lze přidat více adres, které si mohou uložit jednotliví uživatelé. Nebo si můžete zadat například fakturační adresu a dodací adresu.

Autofill: rozšíření vyplňuje formuláře automaticky

autofill-for-firefox

Pomocí automatického vyplňování údajů pomocí doplňku Autofill si můžete při online nakupování ušetřit čas. | Zdroj: Autofill

Pro pomoc s vyplňováním formulářů můžete také sáhnout po vhodném doplňku do prohlížeče. Jedním z nich, který je k dispozici pro Chrome i Firefox, je Autofill. Nejdříve ho to musíte naučit prvním ručním vyplněním formuláře. Až budete objednávat příště, zadáte pouze své jméno, adresu a e-mailovou adresu. Poté klepnete pravým tlačítkem na ikonu blesku v liště doplňku a zvolíte »Add rules for this page«. Tak si uložíte profil pod jménem odpovídající stránky.

Pokud budete na této stránce později objednávat znovu, formulářové pole se vyplní při načítání automaticky a vy jej uvidíte už s položkami. To vám ušetří při nakupování spoustu času a nemusíte si ani pro každý obchod zakládat svůj vlastní zákaznický účet.

autofill-logo

Autofill pro Chrome 9.6.6

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí praktického doplňku do prohlížeče Chrome lze automaticky vyplňovat objednávkové formuláře.

Stáhněte si
autofill-logo

Autofill pro Firefox 9.6.6

CHIP hodnotí Dobrý

Identický doplněk do prohlížeče Firefix – šetří čas automatickým doplňováním údajů do internetových formulářů.

Stáhněte si

 

Zjednodušte si online nakupování

Po mnoha letech online nakupování se celý proces včetně platebních metod výrazně zjednodušil. Díky automaticky vyplňovaným formulářům se také můžete rychle dostat z nákupního košíku přes objednávkový proces až k platební metodě. A nezáleží, zda nakupujete u některé z dnes už zavedených značek online obchodování nebo jde o nějaký malý obchod. Není nutné vytvářet pro jednotlivé obchody uživatelské účty a při objednávání v režimu hosta nebo jednorázového nákupu nemusíte neustále dokola zadávat svou fakturační a dodací adresu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.