Menu

Bezplatný nástroj pro zpracování PDF: čtečka a editor šetří čas i nervy

18.01.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Bezplatný nástroj pro zpracování PDF: čtečka a editor šetří čas i nervy

Bezplatný nástroj pro zpracování PDF: čtečka a editor šetří čas i nervy | foto: Foter.com

Nástrojů pro čtení PDF je celá řada, nakonec dobře to zvládnou i moderní verze internetových prohlížečů. Praktické editační funkce pro univerzální zpracování souborů nabízí ale jen hrstka z nich. Dobrého pomocníka můžete najít v nástroji PDF Exchange.

PDF je velmi populární formát dokumentů pravděpodobně ze dvou důvodů: je snadno čitelný a přenositelný na mnoha platformách a není úplně snadné PDF dokumenty upravovat. Pokud úpravu PDF dokumentů potřebujete, brzy zjistíte, že velká část softwaru dostupného na trhu je poměrně drahá. Platí to i pro standardní řešení Adobe Acrobat Pro DC, které už nelze zakoupit jako krabicový software, ale pouze ve formě předplatného jako součást Adobe Creative Cloudu.

O to zajímavější může v tomto ohledu být svobodný software. Jedním z takových nástrojů je známý PDF X-Change Editor, který bezplatně poskytuje jeho vývojář, firma Tracker Software. Přechod na verzi 9.0.350 přináší některé inovace. Práce s jednotlivými prvky byla optimalizována a výrazně zjednodušena. Také lze odříznout zbytečné bílé okraje v dokumentech, což je lepší pro zobrazení na mobilních zařízeních. Všechny změny lze najít v oficiálním dokumentu o změnách.

pdfxchange-logo

PDF-XChange Editor 9.0.350

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Bezplatný program pro práci s PDF, PDF-XChange Editor, je důstojným nástupcem PDF-XChange Vieweru.

Stáhněte si

 

Výhody
umožňuje zpracování PDF
tenký a rychlý program
Nevýhody
některé funkce jsou dostupné až v placené verzi

PDF X-Change Editor v9: instalace nástroje

pdfxchange

Bezplatná verze programu PDF X-Change Editor nabízí mnoho funkcí pro úpravy PDF souborů. | Zdroj: Tracker Software/PDF X-Change Editor

Na instalaci nástroje není vcelku nic záludného, jen možná zabere vzhledem k objemnosti instalační sady a vlastního průběhu instalace nějaký čas. Instalace je vybavena průvodcem, takže stačí postupovat podle jeho pokynů. Po zdárném průběhu lze program hned použít.

Pokud chcete zjistit, ke kterým funkcím je zapotřebí mít licenční klíč, lze to najít v části nápovědy. Zde najdete položku, která zobrazí licenční informace a umožní skrýt všechny nelicencované funkce v nabídkách a panelech nástrojů. Okamžitě uvidíte, za jaké funkce byste případně museli zaplatit.

Praktický pomocník pro práci s PDF dokumenty

Bezplatný PDF X-Change Editor nabízí vše, co potřebujete pro rychlou úpravu PDF souborů. Zahrnuje to funkci exportu v různých formátech, funkci extrakce jednotlivých stránek z dokumentu a funkci vkládání textových polí. I nabídka funkcí pro další zpracování je bohatá a pro většinu činností s PDF naprosto dostačující.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení