Menu

Bezrealitky.cz má nový web

12.04.2018 10:18 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Bezrealitky.cz má nový web

Bezrealitky.cz má nový web | foto: CHIP

Bezrealitky.cz na novém webu rychleji propojí vážné zájemce s majiteli nemovitostí

Platforma pro přímý prodej a pronájem domů a bytů Bezrealitky.cz představila novou podobu svého portálu. Redesign halvně mění způsob, jakým zájemci o bydlení komunikují s majiteli nemovitostí a přináší lepší filtrování nabídek na trhu. Navíc umožňuje prověřovat důvěryhodnost zájemců prostřednictvím prémiových profilů a dává více prostoru doplňkovým službám.

Nový web reaguje především na výrazné změny, které se na trhu s nemovitostmi odehrávají. Přetlak poptávky nad nabídkou podle provozovatelů webu dlouhodobě vytváří situaci nekomfortní pro obě strany. „Na jeden inzerát v současnosti reagují desítky až stovky zájemců. Rychlá komunikace s nimi a výběr toho nejvhodnějšího tak přestávaly být lehce zvládnutelné,“ zmiňuje Hendrik Meyer, CEO Bezrealitky.cz, který stojí za novou strategií portálu. „Hledali jsme tedy cestu, jak vzájemnou domluvu zjednodušit tak, aby se majitelé dostali co nejrychleji k vážným zájemcům.“ 

Komunikační platforma, spuštěná v rámci nového webu, nepracuje s veřejnými kontaktními údaji a veškerou komunikaci soustředí přímo na stránky portálu. Již s první zprávou je tak možné získat kompletní informace o zájemci, jako je počet členů jeho domácnosti, vlastnictví domácích zvířat či záliba v kouření. Šikovnou pomůckou při filtraci nabídek je výběr přesné lokality pomocí ručního kreslení v mapě (nehledě například na hranice městských částí).

Je také možné prověřit bezdlužnost zájemce službou CreditCheck. To by mělo zkrátit dobu potřebnou k prodeji nebo pronájmu nemovitosti, která je dnes podle provozovatelů do 10 dní v případě pronájmu a zhruba měsíc u prodeje. Zájemcům zase umožní nově aktivované premium účty seznámit se rychleji s novými nabídkami, doložit dobrovolně svou bezdlužnost a při komunikaci s majiteli dostat přednost před zájemci bez kompletního profilu.

“Tímto způsobem sami zajistíme předvýběr těch nejspolehlivějších vážných zájemců,” věří Meyer. „Zavádíme do české praxe něco, co je zcela běžné například v Německu, tedy dobrovolné dokládání kredibility.“

Co se naopak nezměnilo, je nutnost explicitně potvrzovat skutečnost, že uživatel není realitní makléř. „Služba Bezrealitky.cz je mezi uživateli úspěšná také díky tomu, že dodržuje slib zcela vynechat realitní makléře.“ zmiňuje Meyer a připomíná, že portál nemá problém jít ve jménu ochrany svých uživatelů do soudních sporů s realitními kancelářemi či makléři, kteří se tuto podmínku rozhodnou nerespektovat.

Na novém webu získal více prostoru také doplňkový servis. Portál Bezrealitky.cz se netají tím, že se v letošním roce chce dále posunout do poskytovatele komplexních služeb. Na jedno kliknutí je tak možné zpracovat kupní či nájemní smlouvu, odhadnout cenu nemovitosti, sjednat její profesionální focení, stavební kontrolu nebo zajištění energetického štítku budovy.

Bezrealitky.cz funguje už jedenáct let. Měsíčně ho navštíví přes půl milionu zájemců o bydlení a každý měsíc se jeho prostřednictvím prodá asi 400 a pronajme kolem 3 000 nemovitostí.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení