Menu

Bezzrcadlovka Sony se snímačem APS-C

16.01.2019 16:27 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Bezzrcadlovka Sony se snímačem APS-C

Bezzrcadlovka Sony se snímačem APS-C | foto: CHIP

Sony představila novou generaci bezzrcadlovky α6400 s funkcemi „Real-time Eye Autofocus“, „Real-time Tracking“ a rychlým ostřením.

Model α6400 (ILCE-6400) je novým přírůstkem do produktové řady systémových fotoaparátů typu E-mount. Přináší mnohé technologie, které známe z produktové řady plnoformátových fotoaparátů, v těle lehkého a kompaktního fotoaparátu s APS-C snímačem.

Nový rychlý fotoaparát se může podle Sony pochlubit nejrychlejším automatickým ostřením na světěi, které dosahuje rychlosti 0,02 sekundy. Nabízí i vysokorychlostní snímání dosahující rychlosti až 11 fps se sledováním AF/AE, novou generaci obrazového procesoru BIONZ X, nahrávání videí ve formátu 4K, dotykový LCD displej, který je možné vyklopit v úhlu 180° a mnoho dalšího.

Model α6400 využívá automatické ostření v reálném čase ‘Real-time Eye AF’. Ta využívá umělou inteligenci pro rozpoznávání a detekci objektů a zpracovává údaje o poloze očí v reálném čase. Výsledkem je zvýšení přesnosti, rychlosti a zlepšení výkonu sledování systému Eye AF. Fotoaparát nyní dokáže ve všech režimech autofokusu rozpoznat oči snímaného objektu a aktivuje Eye AF při částečném zmáčknutí spouště. Je-li aktivovaný režim AF-C nebo AF-A, je možné zvolit oko (levé či pravé) jako ostřící bod.

U modelu α6400 také debutuje nově vyvinutá funkce Real-time Tracking od Sony. Tento režim využívá nejnovější algoritmy včetně rozpoznávání objektů, jež je založené na umělé inteligenci. Zpracovává prostorové informace o barvě i vzdálenosti objektu (hloubka), vzoru (jasu) a zajišťuje, že všechny objekty mohou být přesně zachyceny. Tato funkce může být aktivována namáčknutí tlačítka spouště nebo je také možné tuto funkci naprogramovat jako volitelnou.

Nový fotoaparát α6400 od Sony je vybaven 24,2MP obrazovým snímačem velikosti APS-C, který je doplněn procesorem BIONZ X. Společně nabízejí podle Sony pokrok v kvalitě obrazu a podání barev při všech typech podmínek snímání. Standardní rozpětí ISO se pohybuje až do ISO 32000 u statických filmů i videí a je rozšiřitelné až na ISO 102400 pro statické snímky. Model α6400 se začne dovážet na jaře 2019.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení