Menu

Bill Gates jako třetí: kdo jsou nejbohatší muži světa

25.11.2020 11:45 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Bill Gates jako třetí: kdo jsou nejbohatší muži světa

Bill Gates jako třetí: kdo jsou nejbohatší muži světa | foto: Unsplash/neONBRAND

Po dlouhá léta se zakladatel Microsoftu umísťoval v žebříčku nejbohatších lidí na prvním či druhém místě. V aktuálním pořadí obsadil třetí místo. Předběhl ho generální ředitel jiné bohatě financované společnosti, která se obchoduje na burze.

Růst hodnoty akcií amerického výrobce elektromobilů Tesly způsobuje, že aktiva šéfa společnosti, Elona Muska, neustále rostou. Podle žebříčku miliardářů "Bloomberg Billionaires Index" v pondělí předběhla tato podnikatelská hvězda spoluzakladatele Microsoftu, Billa Gatese. Musk je podle aktuálního žebříčku druhým nejbohatším člověkem na světě.

Díky silnému nárůstu cen akcií Tesly o 6,5 procenta se Muskovo jmění za jediný den vyšplhalo o 7,2 miliardy USD na částku 127,9 miliard USD. Od začátku roku už vzrostlo o neuvěřitelných 100,3 miliard.

Gates v žebříčku Bloombergu nedávno dosáhl výše 127,7 miliard USD. Jeho odhadovaný majetek by mohl být ještě vyšší, nicméně Gates poměrně vysoký obnos daroval. V čele je prozatím stále šéf Amazonu, Jeff Bezos, jehož jmění "Bloomberg Billionaires Index" odhaduje na 182 miliard USD.

Tesla: silný vývoj cen akcií i přes nízká výrobní čísla

Musk a Bezos jako hlavní akcionáři svých společností těží především z pozitivního vývoje cen akcií na burze. Ceny akcií Tesly vzrostly za uplynulých dvanáct měsíců o 675 procent. S tržní hodnotou, která se blíží 500 miliardám USD, je koncern zdaleka nejvíce obchodovanou automobilkou na světě, a to i díky relativně nízkým číslům produkce a mírným ziskům.

Žebříčky miliardářů, jakými jsou už citovaný "Bloomberg Billionaires Index", nebo "Forbes", jsou pouze odhady založené na veřejně dostupných informacích o hodnotě aktiv, jakými jsou například akcie, nemovitosti, umělecká díla a další luxusní zboží. Na seznamu miliardářů Forbes je Musk na čtvrtém místě s odhadovaným majetkem ve výši 110,5 miliard USD.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.