Menu

Bing od Microsftu už umí i kreslit

22.03.2023 13:29 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Bing od Microsftu už umí i kreslit

Bing od Microsftu už umí i kreslit | foto: Bing Image Creator

Chatbot Bing od Microsoftu využívá naplno technologie OpenAI  a nyní umožňuje i vytvářet obrázky na přání pomocí DALL-E. Nová služba se jmenuje Bing Image Creator.

Microsoft do svého vyhledávače Bing přidal tvůrce obrázků s umělou inteligencí. Bing Image Creator bude poháněn "pokročilou verzí" modelu DALL-E od OpenAI a umožní uživatelům Bingu nechat si nakreslit obrázky jednoduchým popisem toho, co chcete. Zadáním popisu obrázku, uvedením dalšího kontextu, jako je místo nebo činnost, a výběrem uměleckého stylu Image Creator vygeneruje obrázek podle vaší vlastní představivosti.

bingcreate2-nahled

Stačí napsat co chcete nakreslit a Bing Image Creator to nakreslí. | Zdroj: screenshot Bing Image Creator


Nový nástroj Bing Image Creator bude také součástí prohlížeče Edge. V postranním panelu prohlížeče Edge se objeví nová ikona, která umožní vytvářet obrázky na základě textového zadání. Bing má tři režimy odpovědí: kreativní, vyvážený a přesný. Kreativní režim zahrnuje odpovědi, které jsou "originální a nápadité", zatímco přesný režim upřednostňuje přesnost a relevanci pro věcnější a stručnější odpovědi. Microsoft si zjevně dává větší pozor na funkci vytváření obrázků poté, co se nevhodné odpovědi Bingu minulý měsíc dostaly na titulní stránky novin.

bingcreate3-nahled

Zatím neumí cesky | Zdroj: screenshot Bing Image Creator


Pokud nepoužíváte Bing preview, můžete k funkci Bing Image Creator přistupovat samostatně na adrese bing.com/create. Microsoft uvádí, že časem přidá další jazykovou podporu. Uživatelé Bingu budou mít přístup k tvůrci obrázků přes chatbot nebo prostřednictvím prohlížeče Microsoft Edge.

bingcreate8-nahled

Vezmi žlutou tužku, namaluj mi hrušku a pod hrušku talíř, sláva, ty jsi malíř! | Zdroj: sceenshot Bing Image Creator


Odborníci už varovali před systémy pro převod textu na obrázek, které by mohly být použity k propagandě, obtěžování, dezinformacím a dalším účelům. Microsoft tvrdí, že se proti jakémukoli zneužití chrání. "Zajistili jsme, aby ochranná opatření OpenAI a další ochrany byly začleněny do nástroje Image Creator," říká zástupce Microsoftu. "Zavedli jsme například kontrolní prvky, jejichž cílem je omezit vytváření škodlivých nebo nebezpečných obrázků. Když náš systém zjistí, že by mohl být na výzvu vygenerován potenciálně škodlivý obrázek, činnost zablokuje a varuje uživatele."

Zdroj: Bing Image Creator

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení