Menu

Boj proti kyberzločinu v ČR

20.10.2015 17:03 | Karel Kovar + Přidat komentář
Boj proti kyberzločinu v ČR

Boj proti kyberzločinu v ČR | foto: CHIP

V Senátu se a u příležitosti Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti diskutovalo na téma Spolupráce policie a neziskového sektoru proti kyberzločinu v praxi.

 

Dnes na půdě Senátu Parlamentu České republiky proběhla bezpečnostní konference Spolupráce policie a neziskového sektoru proti kyberzločinu v praxi, která se snažila zmapovat aktuální stav online kriminality a připravovala úřady na boj s kyberkriminalitou. Zmíněna byla také možnosti posilování spolupráce s občanským sektorem a širokou veřejností – například prostřednictvím neziskových organizací. Konference se konala u příležitosti Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti a její součástí byla i tisková konference svolaná senátorem JUDr. Miroslavem Antlem, předsedou Ústavně-právního výboru Senátu. Jejím cílem bylo informovat média a především širokou veřejnost o aktuálních otázkách legislativy a kybernetické bezpečnosti v ČR a přínosu mezinárodní spolupráce v této oblasti. Na konferenci také promluvil i PhDr. Zdeněk Metoděj Záliš, který představil  aktivity Národního centra bezpečnějšího internetu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení