Menu

Boty, jaké svět neviděl: technologicky vyspělé tenisky jsou vyrobeny z cukru

17.09.2022 13:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Boty, jaké svět neviděl: technologicky vyspělé tenisky jsou vyrobeny z cukru

Boty, jaké svět neviděl: technologicky vyspělé tenisky jsou vyrobeny z cukru | foto: Asics / GEL-LYTE III press kit

Moderní technologie už se neomezují pouze na počítače, mobily, videohry nebo robotiku. Technologie se dostává i do našich každodenních životů. A to třeba i do sportu. Japonský výrobce Asics představil světu ultralehké boty vyrobené částečně z cukru.

Extrémně lehká obuv se hodí pro jakékoliv druhy sportu, při kterém je vyžadován běh. Ať už jde o fotbal, tenis nebo jednoduše také atletiku. Na výrobu lehoučkých bot se specializuje většina hlavních producentů sportovního náčiní. Svou trochou do mlýna přispívá nyní i japonský obr Asics, kterému se podařilo vyrobit technologicky zdaleka nejpokročilejší tenisky na světě.

Nejekologičtější boty pod sluncem

Jmenují se GEL-LYTE III CM 1.95 a jde o vůbec první obuv, která se vyrábí s příměsí cukru. Ten je částečně obsažen v podrážce. Měkčený povrch se totiž vyrábí ze speciálně získávané pěny z cukrové třtiny. Díky tomu jsou boty jednak udržitelnější (dokonce nejudržitelnější boty na trhu) a zároveň o dost pohodlnější, tedy alespoň dle výrobce.

| Zdroj: ASICS / YouTube kanál

Běžný pár běžeckých bot vyprodukuje zhruba 13 kilogramů uhlíkové stopy na životním prostředí planety Země. To nové boty GEL-LYTE od Asics pouhých 1,95 gramu. V tomto odvětví udržitelnosti a ekologie novinka od Asics poráží dosavadního vítěze – běžecké boty od Adidas jménem Adizero X Allbirds 2.94KG CO2E, které – jak název napovídá – mají na svědomí zhruba 3 kilogramy uhlíkové stopy. Taktéž příjemný výsledek.

Superlehké a ekologické boty od Asics v inzerované bílé barvě (zdali bude víc provedení, to v tuto chvíli není jasné) se na trh podívají až příští rok. Cena zatím nebyla oznámena, ale vzhledem k tomu, že předchozí boty podobného ražení – Metaspeed Edge Plus – vyšly asi na 250 eur (6 tisíc korun i s DPH), počítejte cca s podobnou cenovkou i u nových Asics GEL-LYTE.

Zdroj: TechRadar, @asics / Instagram

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Sportovní boty Asics ?

    Čím chtějí zaujmout sportovce ? Uhlíkovou stopou ? 95% lidí neví, co to znamená ! Kdyby měly v podrážce počítač km ! To, by chytlo sportovce ! Nebylo to k zasmání a já mám rád humor !!!

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení