Menu

Budoucnost televize

25.01.2013 15:30 | Redakce Chip + Přidat komentář
Budoucnost televize

Budoucnost televize | foto: CHIP

Televize má před sebou velkou budoucnost. Alespoň to tvrdí představitelé společnosti Cisco, která se dlouhodobě věnuje výzkumu potřeb a chování uživatelů ve spojitosti s televizí.

Cisco Videoscape
Cisco Videoscape

Cisco vytvořila projekt Fresco, kde simulovala televizní obrazovku budoucnosti. Ta by neměla zahrnovat pouze vlastní videoplochu, ale velkou část by měla zabírat související infografika, informace, odkazy atd. Cisco vychází z toho, že v budoucnu už nikdo nebude na své oblíbené pořady chtít čekat – bude je sledovat podle své potřeby a zároveň k nim chce mít k dispozici další informace, poznámky, spojení a především interaktivitu. TV bude také díky individuálnímu přizpůsobení více osobní (bohužel včetně reklam), bude možné ji sledovat na nejrůznějších zařízení odkudkoliv a bude i součástí tzv. chytré domácnosti. To vše bude vyžadovat v pozadí silná technologická řešení a konektivitu.

Cisco na letošní výstavě CES představila další rozšíření platformy Videoscape pro distribuci digitálního obsahu – Videoscape Unity. Platforma je založená na cloudových technologiích, umožňuje poskytovatelům obsahu rozšířit jejich služby videa on demand o synchronizované přehrávání na více obrazovkách. Videoscape Unity zajišťuje nejen distribuci a synchronizaci obsahu, ale díky nahrávání (DVR – digital video recorder) umožňuje divákům bez omezení sledovat nahrané pořady a přetáčet zpět během vysílání. Cloudové úložiště znamená možnost libovolného přepínání mezi koncovými zařízeními – vysílání tak mohou diváci sledovat prakticky kdykoliv a kdekoliv.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení