Menu

Apple varuje: iPhony mohou chybět už v září

13.08.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Apple varuje: iPhony mohou chybět už v září

Apple varuje: iPhony mohou chybět už v září | foto: Dennis Cortés/Unsplash

Americká technologická společnost Apple skóruje ve druhém čtvrtletí skvělými obchodními čísly. Současně ale upozorňuje na problémy s dodávkami chytrých telefonů a tabletů, které mohou nastat v září. Mohlo by se to týkat i nového iPhonu 13.

V průběhu prezentace nejnovějších obchodních výsledků společnosti Apple koncem července americký gigant varoval před problémy s dodávkami na podzim. Finanční ředitel společnosti Apple, Luca Maestri, se obává zejména dodávek iPhonů a iPadů v nadcházejícím čtvrtletí. Celosvětový nedostatek čipů stále způsobuje mnoha výrobcům problémy.

Slabá místa byla patrná už ve druhém čtvrtletí a "v září budou ještě větší", říká Maestri. Zatím není jasné, zda se to bude týkat i nového iPhonu 13. V září se očekává uvedení čtyř nových modelů telefonu Apple.

Apple varuje před nedostatkem dodávek a může se to týkat i očekávaného modelu iPhone 13

iphonedemand

iPhony se brzy mohou stát nedostatkovým zbožím. | Zdroj: TheRegisti/Unsplash

Šéf společnosti Apple Tim Cook nevidí jako rizikový faktor pouze nedostatek čipů: "Máme určitá úzká místa, protože poptávka je tak vysoká, že překračuje naše vlastní očekávání." Dodává, že je obtížné získat všechny potřebné díly včas. Cook zatím nechtěl říci, zda se to dotkne i tradičně silné poptávky v průběhu předvánočních nákupů.

I přesto ale měl generální ředitel při prezentaci obchodních čísel důvod k radosti. Obrat ve druhém čtvrtletí vzrostl oproti předchozímu roku z 59,7 miliard na 81,4 miliard amerických dolarů. Výrazně vzrostl i zisk: zatímco v roce 2020 činil 11,25 miliard, nyní je to 21,7 miliard USD.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení