Menu
CHIP Speedtest

Prohlášení šéfa Huawei: je to překvapující řešení banu na Android?

16.09.2019 12:00 | Jiří Palyza
Prohlášení šéfa Huawei: je to překvapující řešení banu na Android?

Čínský gigant chce použít kreativní přístup k prodeji 5G technologií společnostem mimo region Asie. Našel tím cestu pro řešení sporu s USA?

Zakladatel a generální ředitel společnosti, Ren Zhengfei, zveřejnil své plány do budoucna. Od té doby, kdy je Huawei na seznamu firem s blokovaným přístupem na trh v USA, se firmě mimo region Číny zkomplikoval život. Své nové vlajkové lodi v segmentu smartphonů, modely Mate 30 a Mate 30 Pro, dokonce nabízí bez služeb a aplikací Google.

Přesto se v této nelehké situaci objevilo možné řešení. Podle informací The Economist zakladatel a generální ředitel společnosti, Ren Zhengfei, uvedl, že společnost zváží prodej přístupu ke svým 5G technologiím firmám se sídlem mimo Asii.

Plán firmy Huawei

5grizika

Huawei možná bude chtít rozšířit své podnikání v oblasti 5G na mezinárodní úrovni, a tím obejít americké sankce.

V rozhovoru pro obchodní časopis ředitel uvedl, že kupujícímu bude umožněno měnit klíčové prvky řešení a blokovat přístup k některým výrobkům. Navíc prodávající poskytne plný přístup k licencím, kódu, plánům a výrobnímu know-how.

Zákazník pro 5G technologie od Huawei by pak mohl dokonce upravit zdrojový kód. To by v konečném důsledku znamenalo, že ani Huawei, ani čínská vláda nebudou mít kontrolu nad telekomunikační infrastrukturou.

To by mohl být odvetný úder proti banu USA. Došlo by ke splnění mnoha podmínek, pro které byl udělen. A možná by poté i američtí výrobci mohli získat přístup k technologiím Huawei 5G. USA by nadále neměly důvod udržovat Huawei na seznamu blokovaných firem.

Huawei zatím neoznámila cenu za své technologie 5G. To indikuje, že prozatím jen zkoumá možnosti prodejů. Možná bude více jasno po zjištění, jaké společnosti by případně měly zájem a za jakých podmínek.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení