Menu

Strmě rostoucí ceny: uživatelé investují půl miliardy USD do nemovitostí v metaversu

03.02.2022 17:20 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Strmě rostoucí ceny: uživatelé investují půl miliardy USD do nemovitostí v metaversu

Strmě rostoucí ceny: uživatelé investují půl miliardy USD do nemovitostí v metaversu | foto: xresch/Pixabay

Obchodování s virtuálními nemovitostmi nabírá obrátky. V loňském roce byly v metaversu prodány nemovitosti v hodnotě přibližně 500 milionů USD. V nadcházejících letech se očekává další nárůst.

Zatím sice není zcela jasné, kudy se bude cesta metaversa ubírat. Některým jednotlivcům a společnostem to ale evidentně nevadí a vidí v tom velký potenciál. V loňském roce bylo za virtuální nemovitosti zaplaceno přibližně půl miliardy USD.

Velká část výdajů je podle informací CNBC rozdělena mezi čtyři největší metaversa: Sandbox, Decentraland, Cryptovoxels a Somnium. Píše o tom v příspěvku "Metaverse real estate sales top $500 million, and are projected to double this year". Jedním z hlavních důvodů tohoto rozmachu bylo přejmenování Facebooku na Meta a oznámení záměru zaměřit se v budoucnu na metaversa. Odborníci očekávají roční růst o 31 %, a to až do roku 2028.

Investice do nemovitostí metaversa: konec růstu cen je v nedohlednu

metaversum

Ceny za nemovitosti v metaversu razantně rostou. | Zdroj: MORE ON https://melovess.com/Pixabay

Jedním z největších investorů do metaversa je firma Republic Realm. Jen v loňském roce společnost utratila za nákupy v Sandboxu 4,3 milionu USD. Generální ředitelka, Janine Yorio, říká: "Jsou zde velká rizika, ale potenciálně velké zisky".

Zásadní otázkou je, jaký význam bude mít pro budoucí zhodnocení umístění nemovitosti. V metaversu není s prostorem žádný problém a můžete se kdykoliv teleportovat na libovolné místo. Proto by na lokalitě nemělo záležet. Jediné, co by snad mohlo cenu zvýšit, jsou sousedé. Například, pokud by ve vašem okolí vlastnila nemovitost také nějaká celebrita.

Zatím se zdá, že taktika investic v metaversu funguje. Některé ostrovy, které byly s Sandboxu zakoupeny za 15 000 USD, jsou v současnosti na prodej za více než 100 000 USD.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení