Menu

Bylo nám ctí, Google Play: méně známá platforma Aurora pro Android je v mnohém lepší

16.02.2021 09:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Bylo nám ctí, Google Play: méně známá platforma Aurora pro Android je v mnohém lepší

Bylo nám ctí, Google Play: méně známá platforma Aurora pro Android je v mnohém lepší | foto: 200 Degrees/Pixabay

Na Google Play jsou rozporuplné názory – často se na něm objevují aplikace obsahující malware a pokud nemáte Google účet, je to bez šance. Lepší alternativou se zdá být Aurora Store, která je vybavena elegantním designem a dalšími funkcemi, a je nezávislá na Google.

Uživatelé Androidu používají obchod Google Play ve většině případů. Platforma pro stahování, instalaci a aktualizace aplikací bývá součástí předem instalovaného softwaru na drtivé většině zařízení s Androidem, a její používání nevyžaduje nijak velké úsilí. To obecně působí vcelku bezproblémově, nicméně Google se už delší dobu potýká s problémy. Jde o podíl malwaru, který se vyskytuje mezi aplikacemi a uživatelé nemají žádnou možnost, jak takové aplikace odfiltrovat z vyhledávání. Kromě toho je platforma plná návrhů a reklam, které odvádějí pozornost uživatelů, a pokud nemáte s obchodem propojený účet Google, ani jej nemůžete používat.

Zdá se, že lépe na to jde projekt s otevřeným zdrojovým kódem, Aurora Store. Aplikace pro Android, kterou si můžete stáhnout jako balík APK, je v podstatě kopií obchodu Google Play, která nabízí mnoho dalších funkcí a má mnohem jednodušší design.

aurorastore-logo

Aurora Store APK – aplikace pro Android 3.2.9

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatná aplikační platforma pro Android je open-sourcovou alternativou k obchodu Google Play.

Výhody
přehledný design
funkce sdílení
přístup k milionům aplikací a her

 

Aurora Store: bohatá výbava funkcemi

aurorastore

Stahovací platforma Aurora Store nabízí praktické doplňkové funkce. | Zdroj: Aurora Store

Aurora Store je rozdělena do několika kategorií: na domovské stránce najdete oblíbené aplikace a hry, nechybí ani klasické hlavní seznamy a aktualizace vašich instalovaných aplikací. Kromě klasické funkce vyhledávání si můžete také zobrazit Top žebříčky v jednotlivých kategoriích a filtrovat výsledky vyhledávání: například podle hodnocení, nákladů nebo skryté reklamy.

Zajímavé jsou i další funkce: místo vašeho Google účtu Aurora nabízí možnost přihlášení prostřednictvím anonymního účtu, takže už nejste závislí na Google. Můžete tak i změnit některé parametry, například vaši polohu nebo model smartphonu, a stáhnout si tak aplikace, které byste kvůli kompatibilitě z obchodu Play nedostali.

Pokud hledáte inspiraci na nové aplikace, je určitě Google Play lepším místem, kde začít. Tato oblast je u Aurory zcela vynechána – na úvodní stránce se nezobrazují žádné návrhy a na podstránkách jednotlivých aplikací nejsou ani nabídky dalších podobných aplikací, které si uživatelé také stahují. Má to svůj důvod. Filozofie Aurory je postavená na tom, že uživatelé by neměli být vyrušováni od svého cíle, kterým je instalace pouze těch aplikací, které skutečně chtějí.

Aurora Store je také pro mnoho uživatelů jediným způsobem, který zprostředkovává platformu pro stahování aplikací. Pokud používáte smartphone Huawei bez služeb Google nebo tablet Amazon Fire, oficiální obchod Google Play je vám zapovězen. Zejména na takových zařízeních mohou uživatelé platformy Aurora filtrovat také aplikace, které nevyžadují služby Google.

Šikovný doplněk

Pokud jste uživateli služby Google Play, určitě je dobré jej používat i nadále pro hledání nových aplikací. Pokud ale jde pouze o udržování aktuálních aplikací nebo instalaci konkrétní aplikace, dobře se hodí Aurora, se kterou je to mnohem rychlejší. Jednoduchá alternativa k obchodu s aplikacemi, která nerozptyluje zbytečnostmi, by mohla být pro mnoho uživatelů Androidu vhodnou volbou. Zvlášť pro ty, koho Google Play z mnoha důvodů už nervuje.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení