Menu

CES 2022: Samsung se pochlubil novými skládacími displeji

10.01.2022 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
CES 2022: Samsung se pochlubil novými skládacími displeji

CES 2022: Samsung se pochlubil novými skládacími displeji | foto: Mika Baumeister/Unsplash

Jihokorejská firma nadále zvyšuje svůj náskok v oblasti skládacích displejů. Samsung nyní na veletrhu CES 2022 představil řadu nových modelů, které míří do různých oblastí použití.

Pokud jde o skládací smartphony, trhu v podstatě dominuje Samsung. Přestože ostatní výrobci, jako například Huawei, Oppo, Motorola, Xiaomi a Honor ve svých nabídkách také mají skládací modely, Samsung je jedinou společností, která je vyrábí a prodává ve velkém.

Na veletrhu CES 2022 dal jihokorejský výrobce jasně najevo, je je teprve na začátku vývoje možností skládacích zařízení. Na show spotřební elektroniky představil čtyři nové modely skládacích zařízení, z nichž hned tři by se mohly stát vaším budoucím produktem.

| Zdroj: YouTube/Samsung Flex S and Flex G concepts

Flex S a Flex G

Jako první zde máme zařízení, kterým Samsung říká skládací systémy "S" a "G". Složení ve tvaru písmene S je jednoduché: tři panely se skládají jako leporelo. Výrobce zdůrazňuje, že toto je užitečné pro přeměnu zařízení velikosti telefonu na mnohem větší formát.

Skládací systém "G" také sestává ze tří částí, ale lze jej na obou stranách sklopit dovnitř, abyste zařízení mohli uložit bez rizika poškrábání displeje. Tato varianta je o něco méně univerzální, než skládání "S", ale pro některé aplikace vhodnější.

Je zřejmé, že tyto nové skládací konstrukce Samsungu by mohly být základem pro vznik nových typů smartphonů. Výrobce se ale prozatím k uvedení takových zařízení na trh nijak nezavázal. Pro tuto chvíli se jedná pouze o koncepty.

| Zdroj: YouTube/Samsung Flex Note

Flex Note

Zařízení Flex Note není další evoluční řadou, navazující na Galaxy Note. Jedná se spíš o koncept skládacích notebooků, které jsou vybaveny ohebným celoplošným displejem.

Výhody tohoto konceptu jsou zřejmé. Zařízení nemusí být vybaveno fyzickou klávesnicí a spodní část notebooku může plnit svou funkci podle aktuální potřeby uživatele s ohledem na právě spuštěnou aplikaci. Může to být softwarová klávesnice při psaní textu, vstupní podložka elektronického pera při kreslení, nebo ovládací panel s nástroji například při úpravách videa.

| Zdroj: YouTube/Samsung Flex Slidable concept

Flex Slidable

Nakonec má Samsung připravený prototyp telefonu Flex Slidable. Zařízení se velmi podobá modelu Oppo X 2021 a působí také jako zcela normální telefon. Po aktivaci se ale displej vysune do strany a uživateli nabídne větší plochu obrazovky.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení