Menu

Check Point: malwarový útok na energetické společnosti v Evropě a Severní Americe

29.07.2014 09:52 | Karel Kovar + Přidat komentář
Check Point: malwarový útok na energetické společnosti v Evropě a Severní Americe

Check Point: malwarový útok na energetické společnosti v Evropě a Severní Americe | foto: CHIP

Komenář společnosti Check Point k aktuální spamové kampani v ČR a ke zprávám o ohrožení 1000 energetických společností v Severní Americe a Evropě útokem škodlivého kódu.

„Útok na energetické společnosti ukazuje, že dokonce i organizace, které si uvědomují rizika, jsou ve velkém nebezpečí a ohrožují je kyberútoky využívající boty nebo různé druhy nenápadného škodlivého kódu. Bez ohledu na motivaci útočníků v tomto konkrétním případě se ukazuje, jak mohou být stejné malwarové nástroje používané k narušení kritické infrastruktury. A není zásadní, jestli za útokem stojí gang kyberzločinců nebo nějaká vládní agentura, protože podstatou problému je skutečnost, že to vůbec bylo možné. Naše bezpečnostní zpráva ‚2014 Security Report‘ ukázala, že nový malware ohrožuje organizace v průměru 6× za hodinu a dva z takovýchto případů nebyly detekovány podnikovou antimalwarovou ochranou. Podle zprávy bylo celosvětově 73 % soukromých a státních organizací, aniž by o tom věděly, infikováno boty a 77 % botů bylo aktivních alespoň čtyři týdny. Fakt, že Dragonfly nebyl detekován 3 roky, ukazuje, jak důležité je pro organizace všech velikostí používat více vrstev ochrany a vzdělávat zaměstnance v oblasti kyberbezpečnosti. Zejména to platí pro organizace, které poskytují kritické a životně důležité služby. I aktuální spamová kampaň v ČR s dosud neobjeveným škodlivým kódem ukazuje na zásadní roli vícevrstvé ochrany a technologií pro předvídání hrozeb, jakou je například emulace hrozeb.

dragonfly-nahled

Software MBcheck dokáže infikovat systém škodlivým DLL malwaru Dragonfly a zároveň komunikuje s řídícím serverem.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení