Menu

Chrání akumulátor: Samsung přináší novou praktickou funkci do dalších typů smartphonů Galaxy

16.02.2023 12:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Chrání akumulátor: Samsung přináší novou praktickou funkci do dalších typů smartphonů Galaxy

Chrání akumulátor: Samsung přináší novou praktickou funkci do dalších typů smartphonů Galaxy | foto: Marios Gkortsilas/Unsplash

Jihokorejský výrobce oblíbených smartphonů v těchto dnech uvolňuje novou praktickou funkci i pro další modely Galaxy. Jejím cílem je postarat se o ochranu akumulátoru při intenzivním používání zařízení.

V rámci představení nové řady Galaxy S23 zástupci Samsungu ukázali také nové možnosti pro režim Game Booster. Při jeho aktivaci dochází ke zvýšení herního výkonu zařízení řady Galaxy S23. Novinkou je funkce "Pause USB Power Delivery", kterou uživatelé najdou v nastavení režimu Game Booster v Galaxy S23.

Tento režim telefonu umožňuje, aby s připojenou nabíječkou poskytoval vstupní energii přímo procesoru. Akumulátor se při dosažení kapacity 20 % přestane nabíjet. Odpojení nabíječky od akumulátoru, tzv. charging bypass, a nasměrování elektrické energie přímo do čipové sady generuje méně tepla, což vede k lepšímu trvalému výkonu.

Samsung uvolňuje aktualizaci režimu Game Booster i pro další modely zařízení Galaxy

mobilegaming

Praktická funkce pro herní režim, chránící akumulátor, bude k dispozici i pro Galaxy S22. | Zdroj: Onur Binay/Unsplash

Pomáhá to také chránit životnost akumulátoru. Pokud zařízení není neustále nabíjeno, snižuje to počet nabíjecích cyklů a udržuje akumulátor v lepší kondici delší dobu.

Funkce se poprvé objevila u novinek Galaxy S23, S23+ a S23 Ultra. Dobrou zprávou je, že Samsung ji nyní uvolňuje i pro starší verze smartphonů.

Podle informací od uživatelů se nová možnost režimu Game Booster v souvislosti s nejnovější aktualizací dostává i do předchozího modelu Galaxy S22. V některých regionech je k dispozici také u modelů A73 5G a Z Fold 2, 3 a 4.

Je docela možné, že do budoucna Samsung poskytne odpovídající aktualizaci i některým dalším smartphonům. Zjistit to můžete rychlou kontrolou Galaxy Store. Pokud máte ve svém zařízení aplikaci Game Booster verze 5.0.03.0, pak můžete v jejím nastavení aktivovat i deaktivovat funkci "Pause USB Power Delivery".

Zdroj: SamMobile

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení