Menu

Chrome Cleanup – bezpečnější internet

18.10.2017 10:47 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Chrome Cleanup – bezpečnější internet

Chrome Cleanup – bezpečnější internet | foto: CHIP

ESET společně s Googlem připravili nástroj pro boj s nebezpečným malwarem. Jmenuje se Chrome Cleanup a zkontroluje počítač se systémem Windows.

ESET ve spolupráci se společností Google představil nástroj Chrome Cleanup. Tento skenovací nástroj a ochrana pro internetový prohlížeč Google Chrome uživatelům umožní bezpečně používat Google Chrome k prohlížení webu. Chrome Cleanup bude k dispozici pro všechny uživatele prohlížeče Google Chrome, kteří zároveň využívají operační systém Windows.

chrome-cleanup2

Vzhledem k tomu, že kybernetické útoky jsou stále propracovanější a obtížněji odhalitelné, prohlížení internetových stránek může přivést uživatele k nebezpečným webům, které mohou na jejich zařízení instalovat škodlivý software. Zejména pokud nepoužívají žádný bezpečnostní produkt. Pokud je detekován nežádoucí software, Chrome Cleanup na to upozorní uživatele Google Chrome a umožní mu se rozhodnout, zda jej odebrat. Poté Chrome Cleanup pracuje na pozadí a uživatele nijak neruší. V momentě, kdy je odstranění nežádoucího softwaru úspěšně dokončeno, upozorní na to uživatele. Chrome Cleanup je součástí nejnovější verze prohlížeče Google Chrome. Další informace o tomto nástroji naleznete v příspěvku na blogu společnosti Google zde.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení