Menu

Chytrá sportovní přilba

21.06.2018 12:53 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Chytrá sportovní přilba

Chytrá sportovní přilba | foto: CHIP

Přivolání pomoci při nehodě, má blinkry a reproduktory. Tak vypadá nová chytrá přilba Livall BH51, která je vhodná pro cyklistiku a další sportovní využití.

Chytrá elektronika proniká do všech oblastí, včetně sportu. Praktické vlastnosti nabízejí podle výrobce sportovcům chytré přilby Livall. Nový model Livall BH51 je designován nejen pro cyklistiku, ale široké sportovní využití, umožňuje bezpečně telefonovat, poslouchat hudbu, využívat vestavěné světlo i blinkry, a navíc přivolá automaticky pomoc v případě vážné nehody.

Viditelnost uživatele zajišťuje vestavěné světlo s 20 svítivými diodami a několika režimy svícení. Dalších 20 LED diod plní funkci ukazatelů směru a jsou dálkově řízeny z malého ovladače na řídítkách. Další užitečnou funkcí ovladače je dálková bezdrátová spoušť fotoaparátu mobilního telefonu. Díky ní lze pořídit z výletu i bez fotografa snímky zachycující jednotlivce nebo celou skupinu. Nad prostorem pro uši ukrývá přilba také stereo reproduktory pro bezpečný poslech hudby pomocí Bluetooth tak, aby na rozdíl od poslechu pomocí sluchátek slyšel uživatel zároveň všechny potřebné zvuky z okolí. Reproduktory ve spojení s vestavěným mikrofonem lze také využít pro telefonování nebo komunikaci mezi uživateli v dosahu Bluetooth a pro ovládání hlasitosti je možné využít integrovaná tlačítka.

Kromě účinné ochrany hlavy nabízí přilba Livall BH51 řadu dalších funkcí. Doplňková aplikace pro mobilní telefony s operačními systémy Android a iOS nabízí všechny funkce cyklopočítače. Čidlo otřesů v přilbě vyšle v případě nehody signál do aplikace. Pokud uživatel nezastaví následně na displeji smartphonu časové odpočítávání, pošle telefon na všechny předem určená telefonní čísla SOS zprávu s uvedením přesné lokace místa nehody zjištěné pomocí GPS čipu telefonu.

Všechny aktivní funkce, jako světla a komunikaci s telefonem, umožňuje integrovaná baterie, která zásobuje přilbu energií až na 10 hodin funkce. Pro její plné dobití je třeba připojit ji pomocí dodaného akumulátoru s běžně používaným microUSB konektorem na 2 hodiny k elektrické síti.

Přilba Livall BH51, jejíž celková hmotnost je 398 g, je dostupná v univerzální velikosti, která je díky upínacím prvkům vhodná pro obvod hlavy od 57 do 61 cm. Na výběr jsou čtyři barvy: světle zelená, světle modrá, světle a tmavě šedá. Doporučená koncová cena je 3 790 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení