Menu

Chytré parkování od Cisco a Valeo

29.06.2017 15:55 | Milan Loucký + Přidat komentář
Chytré parkování od Cisco a Valeo

Chytré parkování od Cisco a Valeo | foto: CHIP

Společnosti Valeo a Cisco podepsaly smlouvu o vzájemné spolupráci na rozvoji strategických inovací v chytrých mobilních systémech. Cyber Valet Service, projekt plynoucí z jejich spolupráce byl odhalen na každoroční výstavě Viva Technology v Paříži.

Toto řešení, které vyvinuli dva klíčoví spojenci na poli technologií, vybavuje auta technologií Valeo Park4U. Je to systém, který umožňuje bezpečné a autonomní parkování, tzn. bez řidiče v autě na propojených parkovištích. A jak to funguje? Řidič si jednoduše vystoupí ze svého auta při vjezdu na parkoviště a aktivuje automatický parkovací systém pomocí svého smartphonu. Auto pak pokračuje svůj parkovací manévr, než ho plně dokončí. Pouze pár kliknutí stačí, aby řidič dal svému autu pokyn k vyparkování a nastavil si místo svého vyzvednutí na parkovišti.

Auto se řídí samo díky kombinaci automatických parkovacích technologií (Valeo Park4U® Auto), vestavěné telematiky a bezpečného virtuálního klíče (Valeo InBlue) s Cisco Parking Controller technologiemi. Ty vybavují auto Wi-Fi, video senzory a řešeními zakládajícími se na umělé inteligenci.

Senzory vozidla společně s informacemi poskytovanými vybavením instalovaným na parkovišti poskytují autu naprostý přehled o okolí po celou dobu parkovacího manévru. Vozidlo dokáže projet komplexními parkovacími prostory v absolutní bezpečí, a to i ve vícepodlažních garážích. Zpracovává všechny potřebné informace pomocí integrované služby GPS a vlastních senzorů.

Společnost Indigo, přední světový poskytovatel parkovacích služeb a řešení individuální mobility, se stal prvním, kdo integruje novou službu. Ta se v současnosti zavedla v garážích Camille Desmoulins v Issy-les-Moulineaux ve Francii. Partnerství s OPnGO spojující poplatky za parkování s bezbariérovou technologií rozpoznání poznávacích značek do Cyber Valet Services, pomáhá firmě Indigo svým zákazníkům ušetřit drahocenný čas. Cesta pro řidiče začíná tedy ještě před vstupem na parkoviště.

Projekt pro inovace Valeo + Cisco Cyber Valet Services podpoří zlepšení městské mobility tím, že otevře nové možnosti pro řidiče. Vedle prostoru uvolněného optimalizovaným parkováním budou vybavené parkoviště schopné poskytnout zákazníkům pohodlné nové služby. Těmi jsou například automatické mytí automobilů, údržba a nabíjení elektrických vozidel. U správců vozových parků bude tato služba zlepšovat využití parkoviště tím, že zkrátí čas potřebný k zaparkování a vyzvednutí vozidel.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení