Menu

Chytrý náramek Samsung Gear Fit

25.02.2014 13:20 | Michal Bareš + Přidat komentář
Chytrý náramek Samsung Gear Fit

Chytrý náramek Samsung Gear Fit | foto: CHIP

Spolu s novou verzí telefonu Galaxy S5 uvedl na MWC v Barceloně Samsung i chytrý náramek Gear Fit. Vypadá lépe než chytré hodinky, ale chybí mu více samostatnosti a podpora telefonů.

web-gearfit2-nahled

Samsung Gear Fit

Chytrý náramek je docela chytrý nápad. Inteligentních hodinek je na trhu dost a všechny mají problém v malém displeji. Pokud ale výrobce displej zaoblí a otočí jej o 90°, najednou je k dispozici víc prostoru a zařízení se bude lépe ovládat. Právě zahnutý dotykový 1,84“ Super AMOLED displej s rozlišením 432×128 bodů je na náramku asi nejzajímavější. Jinak se náramek moc neliší od jakýchkoliv chytrých hodinek, pravda, má ještě vestavěný monitor tepu, ale ten určitě většina zájemců nevyužije.

Problém je samozřejmě s kompatibilitou, Gear Fit bude stejně jako Gear Watch podporovat pouze vybrané smartphony od Samsungu, jejich seznam ale k dispozici zatím není a ani Samsung nechtěl „compatibility list“ zatím nijak komentovat. Majitelé, kteří budou vlastnit kompatibilní telefon budou pomocí náramku moci ovládat hudbu, číst si upozornění na příchozí zprávy i telefonovat. V náramku ale není integrovaný GPS, takže pokud si s ním půjdete zaběhat, budete muset ještě někam připnout i telefon.

Podle specifikací měří náramek 23,4×57,4×11,95 mm a váží 27 gramů, a to včetně 210mAh akumulátoru, na který podle výrobce vydrží pracovat 3–5 dní (podle intenzity využívání. Náramek se k telefonu připojí pomocí Bluetooth a obsahuje vlastní akcelerometr, gyrosnímač a měřič tepové frekvence. Pozitivní je podpora standardu IP67, který zaručuje odolnost proti běžnému vystavení vodě a prachu. 

web-lifestyle-10-nahled

Samsung Gear Fit

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení