Menu
CHIP Speedtest

Chytrý pomocník pro mobil: aplikace rychlého přístupu je dočasně zdarma

18.09.2020 07:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Chytrý pomocník pro mobil: aplikace rychlého přístupu je dočasně zdarma

Chytrý pomocník pro mobil: aplikace rychlého přístupu je dočasně zdarma | foto: archiv CHIP.cz

Ztrácíte se na domovské obrazovce smartphonu? Pokud už nemůžete najít nejdůležitější aplikace a nevidíte je na první pohled, je čas udělat pořádek. Pomoc nabízí aplikace Smart Touch Pro, která je po omezenou dobu zdarma.

Časem se na každém telefonu nashromáždí několik aplikací a widgetů, a pro nalezení v danou chvíli potřebné appky je potřeba prolistovat několik stránek úvodní obrazovky. Není to moc uživatelské, ani nešetří čas.

Existují však možnosti, jak tomuto chaosu zabránit a získat k nejdůležitějším aplikacím rychlý přístup. Smart Touch Pro umístí na obrazovku poloprůhledné tlačítko, které po klepnutí otevře individuálně přizpůsobitelné menu. Prémiová aplikace je dočasně k dispozici ke stažení zdarma. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o časově omezenou nabídku, raději se před případným stažením ujistěte, zda je stále bezplatná. Jinak je její běžná cena 49 Kč.

Stáhněte si: Smart Touch Pro

smarttouchpro-logo

Smart Touch Pro – Android App 3.1.5

CHIP hodnotí Dobrý

Aplikace zobrazí plovoucí tlačíko s rychlým přístupem ke zvoleným aplikacím, funkcím a nastavením.

Stáhněte si

 

Výhody
možné individuální přizpůsobení
zabudovaný snímač obrazovky
snadná aktivace/deaktivace

Smart Touch Pro: rychlý přístup ke zkratkám, aplikacím a nastavením

smarttouchpro1

Aplikace nabízí mnoho možností přizpůsobení pro rychlý přístup. Zdroj: GooglePlay

Je jen na vás, jak si definujete možnosti pro rychlý přístup. V nastavení aplikace si můžete vybrat mezi zkratkami, aplikacemi a základními funkcemi smartphonu. Pomocí zkratek můžete například rychle přistupovat k režimu "Auto". U aplikací si můžete přidat třeba oblíbený messenger, který otevíráte několikrát denně. Mezi základní funkce patří praktická nastavení, jako například promazání operační paměti, sdílení polohy nebo režim offline. Ta bývají často skryta v různých možnostech a vyžadují zdlouhavé hledání v rozvětvených menu.

Chytré je, že průhledné tlačítko se zobrazuje nad každou další aplikací. Pro volbu rychlého přístupu k některé z definovaných funkcí nebo nastavení tak nemusíte jít zpátky na domovskou obrazovku. Stačí klepnout na chytré tlačítko a zvolit některou z definovaných zkratek. Pokud se obáváte, že průhledné tlačítko přeci jen skryje některé další funkce, jednoduše jej přesuňte stranou. V nastavení lze také zmenšit nebo zvětšit, případně změnit jeho vzhled.

Rychlý přístup i náhrada hardwarových tlačítek

Pokud máte ve svém telefonu mnoho aplikací, můžete pomocí Smart Touch Pro rychle přistupovat k nejdůležitějším z nich. Aplikace může nahradit i některá hardwarová tlačítka, jako například Domů, nebo ovládání hlasitosti. Pokud by vám na mobilu některá z nich už nefungovala správně, nabízí Smart Touch Pro jejich softwarovou alternativu.

mohlo by vás také zajímat: tip pro android – jak zakázat oznámení webových stránek


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.