Menu

TIP: Android – zákaz všech oznámení webových stránek

20.08.2020 18:30 | Radek Kubeš + Přidat komentář
TIP: Android – zákaz všech oznámení webových stránek

TIP: Android – zákaz všech oznámení webových stránek | foto: CHIP

Stále více internetových stránek zobrazuje při svém otevření v prohlížeči žádost o povolení možnosti zasílání oznámení o novém obsahu.

Pokud byste na všechny tyto žádosti reagovali kladně, asi by vás následný příval oznámení nenechal v klidu. Ukážeme vám, jak udělená povolení spravovat, stejně jako nastavení, kterým se zbavíte i všech žádostí o povolení zasílání oznámení.

Otevřete si v prohlížeči Chrome tlačítkem se třemi tečkami v pravém horním rohu hlavní nabídku a přejděte do »Nastavení | Oznámení«. Tím se dostanete k předvolbám oznámení samotného Chromu, tedy například ke stylu oznámení stažení požadovaného souboru, spuštění anonymního režimu atd.

Sjeďte ale úplně dolů a pokračujte klepnutím na »Další nastavení v aplikaci«. Tím se dostanete k seznamu webových stránek, které mohou zobrazovat oznámení. Snadno můžete toto oprávnění zrušit. Pak je zde ale ještě přepínač »Oznámení«, kterým zakážete už samotné zobrazování žádosti o povolení zobrazování oznámení webovými stránkami, abyste měli provždy klid.

tipandroidnotification1

Jedno nastavení zakáže žádosti o zobrazování na všech webových stránkách. | Zdroj: CHIP archiv

mohlo by vás také zajímat: tip pro whatsapp – napište sami sobě

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.