Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ V PRODEJI

Cisco překazilo vyděračskou operaci za milióny dolarů

07.10.2015 11:20 | Karel Kovar
Cisco překazilo vyděračskou operaci za milióny dolarů

Společnosti Cisco se podařilo eliminovat vyděračskou kampaň, která svým autorům vydělávala minimálně než 30 miliónů dolarů ročně. 

Bezpečnostním expertům ze společnosti Cisco se podařila zajímavá akce.  Odhalila skupinu internetových vyděračů využívajících Angler Exploit Kit – v současnosti nejaktivnější malwarovou sadu v počítačovém podsvětí. Během vyšetřování si experti všimli velkého počtu uživatelů připojených a servery poskytovatele Limestone Networks. Jak se později ukázalo, právě ty hostily řídící servery pro vyděračský malware. Po upozornění je tato společnost deaktivovala. V rámci zkoumání útoku ransomwaru zjistili experti zajímavá čísla:

  • - Průměrná životnost Angler exploit serveru je jeden den
  • - Každý den bylo infikováno přibližně 3600 uživatelů
  • - Výkupné ve výši 300 dolarů průměrně zaplatilo přibližně 3% uživatelů

Na základě těchto dat pak vypočítali, že během jednoho roku tak autoři malwaru získali minimálně 34 miliónů dolarů. Je ale nutné podotknout, že jde jen o odhady na základě části komunikace – celkové číslo může být mnohem vyšší. Další podrobnosti najdete na adrese http://thehackernews.com/2015/10/ransomware-hacking.html.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení