Menu

Cisco prorokuje budoucnost Wi-Fi

27.11.2012 23:40 | Redakce Chip + Přidat komentář
Cisco prorokuje budoucnost Wi-Fi

Cisco prorokuje budoucnost Wi-Fi | foto: CHIP

Podle společnosti Cisco budou dalším skokem v rozšíření bezplatných Wi-Fi sítí služby založené na vyhodnocování polohy uživatelů.

Studie Cisco Visual Networking Index uvádí, že již v roce 2016 překročí počet mobilních zařízení připojených k internetu 10 miliard. Těmito zařízeními pak ročně proteče až 130 exabajtů dat, což odpovídá kapacitě 33 miliard DVD. Více než pětinu datového provozu pak obstarají Wi-Fi sítě, které budou ve stále větší míře nahrazovat připojení do tradičních mobilních sítí.

Z tohoto důvodu se Cisco a další firmy z oboru, sdružené do Wi-Fi Alliance, zaměřují na co nejvyšší uživatelský komfort využití Wi-Fi sítí. Z pohledu uživatele jde především o zjednodušení připojení k Wi-Fi, tedy automatické vyhledání vhodné sítě a připojení bez zadávání hesla. To bude možné především díky identifikaci na základě SIM karty, která se dnes využívá jen pro identifikaci v mobilních sítích. Moderní Wi-Fi sítě by také měly zajistit vyšší stupeň zabezpečení prostřednictvím automatického šifrování dat.

Příležitostí pro provozovatele bezplatně použitelných Wi-Fi sítí je nabídka služeb založených na lokalizaci polohy uživatele. Zjištění polohy uživatelů sítě pomůže například rychleji zajistit obsluhu zákazníků, navigovat je v rozlehlých areálech nebo jim nabídnout speciální služby podle vyhodnocení jejich nákupních zvyklostí. Nový typ služeb najde podle společnosti Cisco uplatnění především v místech jako jsou letiště, hotely nebo třeba obchodní centra.

Zdroj: Svět-hostingu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení