Menu

Co všechno víme o GTA 6: návrat do Vice City a možnost hraní za ženu

02.08.2022 14:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Co všechno víme o GTA 6: návrat do Vice City a možnost hraní za ženu

Co všechno víme o GTA 6: návrat do Vice City a možnost hraní za ženu | foto: Rockstar Games / GTA V press kit

Poslední dobou notně prosakují informace o údajně chystaném novém díle videoherní série Grand Theft Auto. Na hře se opět budou podílet americké a skotské odnože studia Rockstar a mělo by jít o open-world městskou akci, jak jsme zvyklí. Co vše o GTA 6 nyní víme?

A hned na úvod něco, co rozvášnilo jednoho fanouška této kontroverzní gangsterské videoherní série, která do pár let uvede svůj již osmý díl s označením Grand Theft Auto VI (také 6). Podle několika zdrojů na sobě nezávislých bude možné v GTA 6 hrát za ženskou postavu – vůbec poprvé v sérii GTA.

Ženská postava v GTA 6

Mělo by jít o Latinoameričanku, která bude jednou z dvojice hlavních postav v příběhu ovlivněném bankovními lupiči Bonnie a Clydem. Hráči jsou ale zklamaní, vývojáři GTA se podle nich s ženskou postavou nebudou moci tolik “rochnit” v nekorektním humoru, pro který bylo Grand Theft Auto tolik vyhlášené.

Další spekulace hovoří o zasazení a herní mapě. Podle všeho bude následovat návrat na jižní pobřeží USA, do fiktivního města Vice City, které má předobraz ve floridské metropoli Miami. Tam se odehrál již příběh epizody GTA: Vice City, tehdy byl však příběh zasazen do 80. let minulého století.

Návrat do Vice City

Časově by měl příběh aktuálního GTA 6 odpovídat současnosti, nelze však vyloučit větší či menší flashbacky. Kromě samotné metropole bude dle mapy dostupných i několik ostrovů v Karibiku a též přilehlý venkov. Škoda ale, že ambice vývojářů z Rockstar bývaly mnohem větší. Původně chtěli obsáhnout ještě větší oblast Severní a dokonce i Jižní Ameriky.

Posledním diskutovaným tématem je datum vydání. Vzhledem k tomu, že Rockstar ustavičně mlčí a pouze vylepšuje své GTA Online, můžeme počítat s tím, že si ještě pár let počkáme. Původní datum vydání GTA V, předchozího dílu, bylo v roce 2013. Přijít s něčím novým po 10 letech by bylo jistě velmi zajímavé, nelze s tím však počítat. Mnohem pravděpodobnější je datum vydání v roce 2024 nebo 2025. Doufejme ale, že do té doby tvůrci přijdou alespoň s trailerem.

Zdroj: Bloomberg, @NEWSLEAKSGTAS / Twitter

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení