Menu

Corel má nový grafický balíček CorelDRAW Graphics Suite X8

15.03.2016 14:31 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Corel má nový grafický balíček CorelDRAW Graphics Suite X8

Corel má nový grafický balíček CorelDRAW Graphics Suite X8 | foto: CHIP

Kanadská společnost Corel vydala nový balíček aplikací nazvaný CorelDRAW Graphics Suite X8. Obsahuje především vektorový grafický program CoreDRAW, program na úpravu obrázků Core, PHOTO-PAINT a mnohé další.

Softwarová společnost Corel Corporation (jde o zkratku ze slov "Cowpland Research Laboratory") byla založena už v roce 1985 a v současné době sídlí v Ottawě v Kanadě. Založil ji Michael Cowplandem a je známá hlavně díky svému vektorovému grafickému editoru CorelDRAW, jehož první verze se objevila už v roce 1989. Svého času ale chtěla po převzetí kancelářského balíku WordPerfect od Novellu a programu WinZIP konkurovat Microsoftu. K jejím dalším známým programům patří PaintShop Pro, WinDVD, nebo Painter.

whatsnew-marketing-healing

Nový grafický balík CorelDRAW Graphics Suite X8 navazuje na verzi X7, obsahuje ale řadu novinek a vylepšení stávajících funkcí. Skládá se z velkého množství programů a podpůrných aplikací. Cena balíku je 19 000 Kč.

Aplikace balíku CorelDRAW Graphics Suite X8 

 

  • CorelDRAW X8: Aplikace pro tvorbu vektorových ilustrací a stránkový zlom.
  • Corel PHOTO-PAINT X8: Aplikace pro profesionální úpravy obrázků, která umožňuje retušování a vylepšování fotografií.
  • Corel Font Manager X8: Samostatná aplikace pro správu písem, která umožňuje vyhledávání, uspořádávání a zobrazování náhledů lokálních písem i písem online v rámci služby Content Exchange.  Zajímavé je, že fonty je možné používat, aniž by musely být v počítači nainstalovány.
  • Corel PowerTRACE X8: Nástroj integrovaný do aplikace CorelDRAW a umožňující převádět rastry na upravitelnou vektorovou grafiku.
  • Corel CONNECT X8: Celoobrazovkový prohlížeč poskytující přístup k digitálnímu obsahu sady a k nové službě Výměna obsahu a umožňující v počítači nebo v místní síti vyhledat prvky, které doplní návrh.
  • Corel CAPTURE X8: Nástroj pro snímání umožňující kliknutím ukládat snímky obrazovky počítače.
  • Corel Website Creator : Aplikace nabízející rychlou cestu k návrhu, implementaci a správě webových stránek.

 

 whatsnew-marketing-fontfiltering

Kromě toho balík obsahuje podpůrné aplikace jako Průvodce čárovým kódem, Průvodce oboustranným tiskem, nebo PhotoZoom Pro 4 (modul pro export a zvětšovat digitálních obrázků) a dále 10 000 klipartů a digitálních obrázků, 2 000 digitálních fotografií s vysokým rozlišením, 1 000 písem OpenType, 350 navržených šablon, 2 000 šablon vozidel a více než 1 000 výplní, rámečků a vzorků. Uživatel má také k dispozici interaktivního průvodce, vysvětlení od odborníků, více než 5 hodin výukových videí s novým obsahem, videorady a tipy a triky.

Mezi novinky grafického balíku patří podpora displejů UltraHD 4K, pokročilá podpora více monitorů s různým rozlišením, optimalizace pro Windows 10, nebo možnost přizpůsobení barvy pracovní plochy.

Co je týká nových funkcí, verze X8 nyní nabízí možnost skrytí a zobrazení objektů, kopírování segmentů křivky, nebo výběr sousedících uzlů. Nová je i podpora technologie Real-Time Stylus (RTS) – program má možnost snímat tlak a sklon pera tabletu nebo zařízení kompatibilního s rozhraním RTS. Při úpravě fotografií může uživatel nově využít funkci na korekci zkreslení perspektivy, retušovat klonování, použít vržené stíny s prolnutím Gaussova rozostření. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení