Tip: Rozmístění oken ve Windows a vypnutí funkce Snap Layouts
Nová funkce Snap Layouts, která byla představena v systému Windows 11, může být velmi…
Další hráč u IoT v České republice | foto: CHIP
Služba miotiq vyvíjená v České republice byla uvolněna do ostrého komerčního provozu. Společně se sítí typu NB-IoT od Vodafonu umožňuje naplno využít výhody a přednosti NB-IoT technologie.
Integrační platforma miotiq představila nástroj pro propojení koncových zařízení s aplikacemi, které dokážou zpracovávat data ze senzorů. Miotiq využívá NB-IoT síť Vodafonu se 100% pokrytím v České republice včetně dostupnosti uvnitř budov i pod zemí a dokáže vzájemně propojit jakákoli koncová zařízení s NB-LTE čipy.
Výrobci koncových IoT zařízení, vývojáři aplikací, IT integrátoři či technicky zdatní koncoví uživatelé nyní mohou využívat Narrow Band IoT velmi rychle a jednoduše. Stačí si pořídit SIM kartu, která po vložení do koncového zařízení nebo přímo napájení na desku komunikačního modulu (díky podpoře technologie sim-on-chip) a registraci v integrační platformě miotiq může začít okamžitě posílat data přímo do databáze aplikace, příp. do datového skladu či IoT hubu všech standardních poskytovatelů v čele s Microsoft Azure, Google, AWS a IBM. Pro snadné testování jsou v rámci služby připraveny balíčky s populárními platformami Arduino a průmyslovými mikrokontrolery.
Firmy v České republice mohou nyní využít síť NB-IoT Vodafonu pro provoz vlastních aplikací zajišťujících IoT komunikaci koncových zařízení a získat tak výraznou technologickou výhodu. Jejich výrobky či služby mohou být díky podpoře NB-IoT úspěšné i v zahraničí, neboť technologie NB-IoT se velmi rychle rozšiřuje v rámci sítí tradičních mobilních operátorů a sítě NB-IoT budou rovněž podporovat roaming, stejně jako jej podporují tradiční GSM sítě pro mobilní volání.
Výhradním integračním partnerem platformy miotiq pro Českou republiku se stal M2M Communication Holding, který díky začlenění technologie NB-IoT zkompletoval svoje portfolio podporovaných koncových IoT řešení.
NB-IoT (Narrow Band IoT) je mezinárodně ustálený standard a zároveň pojmenování pro novou technologii sítí IoT (Interent of Things), kterou využívají pro vzájemnou komunikaci zařízení s velmi nízkou spotřebou energie, tzv. (LPWA). Tato technologie má v oblasti IoT největší potenciál růstu a do přibližně tří let se očekávají desítky milionů připojených koncových senzorů v celé Evropě. Kromě standardních výhod IoT sítí přináší NB-IoT oproti konkurenčním technologiím Sigfox a LoRa další nesporné výhody.
Stěžejními výhodami NB-IoT proti ostatním technologiím IoT sítí jsou:
Nová funkce Snap Layouts, která byla představena v systému Windows 11, může být velmi…
Podle Microsoftu lze operační systém Windows 11 Home nainstalovat pouze ve spojení s účtem…
Ve výchozím nastavení ukládá Word informace pro obnovení dokumentů každých deset minut. To je…
Chyby pixelů na monitorech nebývají pravidlem a obvykle jde jen o malé vady u starších…
Kontroverzní změny oznámili tři technologičtí giganti téměř ve stejný okamžik, a krátce poté…
Internetový gigant a jihokorejský lídr v oblasti smartphonů zintenzivňují spolupráci v boji…
Často důvěrné a citlivé informace střeží jednoduché heslo. Až příliš častý případ - alespoň…
Kontroverzní technologický podnikatel převzal Twitter v roce 2022. Aby mohl zaplatit…