Menu

Další hráč u IoT v České republice

29.11.2018 10:02 | Aleš Přistál + Přidat komentář
Další hráč u IoT v České republice

Další hráč u IoT v České republice | foto: CHIP

Služba miotiq vyvíjená v České republice byla uvolněna do ostrého komerčního provozu. Společně se sítí typu NB-IoT od Vodafonu umožňuje naplno využít výhody a přednosti NB-IoT technologie.

Integrační platforma miotiq představila nástroj pro propojení koncových zařízení s aplikacemi, které dokážou zpracovávat data ze senzorů. Miotiq využívá NB-IoT síť Vodafonu se 100% pokrytím v České republice včetně dostupnosti uvnitř budov i pod zemí a dokáže vzájemně propojit jakákoli koncová zařízení s NB-LTE čipy.

Stačí SIM karta a kompatibilní zařízení

Výrobci koncových IoT zařízení, vývojáři aplikací, IT integrátoři či technicky zdatní koncoví uživatelé nyní mohou využívat Narrow Band IoT velmi rychle a jednoduše. Stačí si pořídit SIM kartu, která po vložení do koncového zařízení nebo přímo napájení na desku komunikačního modulu (díky podpoře technologie sim-on-chip) a registraci v integrační platformě miotiq může začít okamžitě posílat data přímo do databáze aplikace, příp. do datového skladu či IoT hubu všech standardních poskytovatelů v čele s Microsoft Azure, Google, AWS a IBM. Pro snadné testování jsou v rámci služby připraveny balíčky s populárními platformami Arduino a průmyslovými mikrokontrolery.

Firmy v České republice mohou nyní využít síť NB-IoT Vodafonu pro provoz vlastních aplikací zajišťujících IoT komunikaci koncových zařízení a získat tak výraznou technologickou výhodu. Jejich výrobky či služby mohou být díky podpoře NB-IoT úspěšné i v zahraničí, neboť technologie NB-IoT se velmi rychle rozšiřuje v rámci sítí tradičních mobilních operátorů a sítě NB-IoT budou rovněž podporovat roaming, stejně jako jej podporují tradiční GSM sítě pro mobilní volání.

Výhradním integračním partnerem platformy miotiq pro Českou republiku se stal M2M Communication Holding, který díky začlenění technologie NB-IoT zkompletoval svoje portfolio podporovaných koncových IoT řešení.

Co je to NB-IoT?

NB-IoT (Narrow Band IoT)  je mezinárodně ustálený standard a zároveň pojmenování pro novou technologii sítí IoT (Interent of Things), kterou využívají pro vzájemnou komunikaci zařízení s velmi nízkou spotřebou energie, tzv. (LPWA). Tato technologie má v oblasti IoT největší potenciál růstu a do přibližně tří let se očekávají desítky milionů připojených koncových senzorů v celé Evropě. Kromě standardních výhod IoT sítí přináší NB-IoT oproti konkurenčním technologiím Sigfox a LoRa další nesporné výhody.

Stěžejními výhodami NB-IoT proti ostatním technologiím IoT sítí jsou:

  • Neomezená oboustranná komunikace s koncovými zařízeními (čidly).
  • Garantované nerušené pásmo pro komunikaci.
  • Lepší pokrytí území (až 100 % v ČR).
  • Vyšší dosah a stabilnější přenos signálu v budovách a pod úrovní země, např. ve vodovodních šachtách.
  • Velmi levný provoz koncových zařízen

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení