Menu

Další změna ve Windows 10? Microsoft se zaměřil na Hlavní panel a přidává infokanál

08.01.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Další změna ve Windows 10? Microsoft se zaměřil na Hlavní panel a přidává infokanál

Další změna ve Windows 10? Microsoft se zaměřil na Hlavní panel a přidává infokanál | foto: Windows Insider Blog

Microsoft to s přestavbou Windows 10 myslí vážně a už nyní uvolňuje nové funkce pro Hlavní panel. Novinka zřístupňuje přehled zpráv a informace o počasí přímo prostřednictvím Hlavního panelu.

Windows se v roce 2021 hodně změní. Hlavní aktualizace vzhledu by měla přijít nejpozději na podzim. Jednou z centrálních součástí Windows, která byla dlouho opomíjena, je Hlavní panel. Microsoft to ale chce napravit a v nejnovější verzi Windows 10 Insider Build 21286 dodává modul, který do Hlavního panelu integruje zprávy, informace o počasí a přehled cen akcií. Ale už před oficiálním zahájením uvolňování nové funkce se živě diskutuje o jejím smyslu.

Novinky a přehled o počasí na Hlavním panelu Windows

windowstaskbar

Microsoft přidává do Hlavního panelu informační kanál s přehledem počasí a novinek. | Zdroj: Windows Insider Blog

Ve svém blogovém příspěvku Microsoft nazývá novou funkci "news and interests". Pod názvem se skrývá nový modul, který je dobře viditelný vpravo na Hlavním panelu a zobrazuje aktuální počasí. Pokud na něj kliknete, rozbalí se okno, které kromě aplikace s přehledem počasí zobrazuje také novinky a ceny akcií. Zdroj dat pro informační kanál lze přizpůsobit, dá se tedy upřesnit, jaké novinky vás zajímají. Podle informací od Microsoftu by měl nový modul být bez reklamy.

Pokud kliknete na jednu z položek, otevře se prohlížeč Edge v režimu čtení a zobrazí odpovídající obsah. Když už je řeč o Edge, nový prohlížeč má pro funkci předpoklady a podle Microsoftu by se informační feed už brzy mohl objevit přímo v něm. Prozatím novou funkci vidí pouze členové Insider programu v USA, Kanadě, Velké Británii, Austrálii a Indii.

Skvělé nebo k ničemu?

quiterss

Na novinky prostřednictvím Hlavního panelu umí upozornit i další nástroje, například QuiteRSS. | Zdroj: QuiteRSS

Nová funkce ještě ani nebyla oficiálně představena a už se o ní horlivě diskutuje. Někteří uživatelé považují vestavěný informační zdroj za elegantní způsob získávání nových informací. Koneckonců Microsoft integroval kolem 4500 zpravodajských zdrojů. Pro ostatní jde jen o další rozptýlení, které nemá nic společného s hlavní funkcí panelu a pokud by se jim taková funkce objevila, okamžitě by ji deaktivovali. To půjde v každém případě.

Novinkový kanál ale některé čtečky umí prostřednictvím Hlavního panelu zprostředkovat už dnes, například QuiteRSS. Jsou také k dispozici různá řešení pro zobrazení údajů o počasí. Jedním z nich je Tray Weather. I ten lze zaparkovat na Hlavním panelu Windows. Jednou z výhod řešení od Microsoftu je samozřejmě to, že je už integrováno a téměř nic není nutné nastavovat.

Stáhněte si: informační kanály na Hlavní panel

quiterss-logo

QuiteRSS 0.19.4

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatná čtečka QuiteRSS přináší vaše nejoblíbenější zpravodajské kanály přímo na plochu.

Stáhněte si
traywether-logo

Tray Weather 1.4.5

CHIP hodnotí Dobrý

Praktický software zobrazuje na Hlavním panelu informace o počasí.

Stáhněte si

Hlavní panel by potřeboval zásadní aktualizaci

Můžeme diskutovat o tom, zda může Hlavní panel Windows zatraktivnit zrovna informační kanál s novinkami a přehledem o počasí. Faktem ale je, že s centrální součástí Windows 10, kterou uživatelé mají na očích každý den, Microsoft už dlouho neudělal nic. Větší aktualizace Hlavního panelu je už dlouho očekávaná. Mohla by být mnohem užitečnější a několik dodatečných funkcí k optickému vyladění by také nebylo od věci přidat. Momentálně to jde jen instalací doplňkových nástrojů, ke kterým patří například TaskbarX.

taskbarx-logo

TaskbarX 1.6.4.0

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatný nástroj vám umožňuje plnou kontrolu nad uspořádáním ikon na hlavním panelu Windows.

Stáhněte si

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.