Menu

Datování bez počítání – podle Vodafonu

06.10.2017 13:10 | Josef Mika + Přidat komentář
Datování bez počítání – podle Vodafonu

Datování bez počítání – podle Vodafonu | foto: CHIP

Lidé denně napíší miliardy zpráv přes různé mobilní aplikace a navštíví několik sociálních sítí za hodinu. Vodafone zavádí novou službu Vodafone PASS, díky které bude možné vyžívat aplikace pro sociální sítě a posílat zprávy bez počítání do datové spotřeby. Nic ale není zadarmo.

Součástí nabídky Vodafone PASS jsou čtyři balíčky, dva dostupné už od 5. 10. 2017, dva od 15. 11. 2017. Řešení umožní za dodatečný poplatek využívat nejoblíbenější aplikace, které jsou zahrnuté v jednotlivých variantách tak, že jejich používáním zákazník nečerpá data z tarifu. Musíte ale mít nějaký datový tarif aktivovaný. Balíčky Vodafone PASS jsou kombinovatelné s tarify Naplno, Red LTE, Red+, Smart, Start 100/200 a 500 minut pro firemní i nefiremní zákazníky, s tarifem Jetovtobě a s  Balíčky k předplaceným kartám Komplet v síti a Komplet do všech sítí pro nefiremní zákazníky a tarify Red Profi pro firemní zákazníky. Určitou výhodu přináší Vodafone PASS také pro zákazníky, kteří například v rodině využívají sdílený tarif Red +, ti mohou za jednu cenu balíčku využívat službu všichni.

Chat Pass

Chat Pass stojí 99 Kč měsíčně. Zahrnuje aplikace WhatsApp, Viber, Messenger, Telegram, Vodafone Message+ a umožní využívání aplikace bez počítání dat na posílání zpráv, obrázků, fotek, videí, emotikonů, samolepek, hlasových zpráv, dokumentů a souborů (PDF, MP3, odkazů na webové stránky, informace o poloze aj.). Do balíčku Chat Pass nepatří audio a video hovory (využívají univerzální data). Nabídka aplikací se v budoucnu může ještě měnit či rozšířit.

Social Pass

Social Pass je za stejnou cenu, tedy 99 Kč/měsíc a zahrnuje Facebook, Instagram, Twitter a Pinterest. Umožňuje využívání těchto aplikací na sdílení zážitků, obrázků, videí i textů. I zde se nabídka aplikací v budoucnu může ještě měnit či rozšířit.

Další příjdou na řadu v polovině listopadu balíčky Music Pass a Video Pass, bližší informace k nim zatím Vodafone nesdělil. Budou ale fungovat na stejném principu jako první dva již nabízené.

Balíčky půjde využívat na hlavní i sdílené SIM kartě a stejně tak i v zahraničí ve všech zemích zóny 1. V ostatních zónách nebudou balíčky fungovat. Balíčky lze i kombinovat a do konce listopadu bude jejich využívání zdarma.

Stažení a aktualizace aplikací do Vodafone PASS balíčků nepatří, jsou na ně využívána univerzální data z datového tarifu zákazníka. Po vyčerpání univerzálních dat z datového tarifu zákazník nemůže balíčky Vodafone PASS využívat, a to z důvodů pravidel síťové neutrality, která platí pro celou Evropskou unii. Pokud dojde k zastavení přenosu dat pro jakoukoliv službu, toto zastavení musí být aplikováno na všechny služby stejně.

Bude to fungovat?

Vodafone představil nový krok, který u ostatních operátorů nemá obdoby, nicméně je to spíš krok stranou než kupředu. Je otázkou, jak trochu složité a ne vždy zcela jasné dělení na „balíčková“ a „univerzální“ data zákazníci přijmou a jak se v něm budou orientovat. Marketingově to vypadá na chytrý krok, který Vodafonu neubere žádné stávající příjmy a naopak mu přidá tržby za dodatečné balíčky.

vodafone-pass-bigboard

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení