Menu

Deaktivujte žádosti o oznámení webů

23.10.2018 16:38 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Deaktivujte žádosti o oznámení webů

Deaktivujte žádosti o oznámení webů | foto: CHIP

Stále více webů vás po otevření vybízí k tomu, abyste si od nich nechali zasílat mimořádné informace, například ve formě »Objednejte si mimořádné zprávy do prohlížeče a již vám neunikne žádná zásadní událost«. 

Těmto často dotěrným vyskakovacím oknům ale naštěstí uniknout můžete, protože některé prohlížeče nyní umožňují úplnou deaktivaci těchto oznámení. Pokud se tomu chcete vyhnout, v prohlížeči Mozilla Firefox otevřete nabídku pomocí ikony tří pruhů vpravo nahoře a vyberte z ní »Možnosti«. V nově otevřeném panelu v levé části vyberte možnost »Soukromí a zabezpečení«. Rolujte až do části »Oprávnění«, kde je i položka »Oznámení«. Vpravo najdete možnost nastavení. Otevře se okno »Oprávnění posílat oznámení«, ve kterém zaškrtněte »Blokovat nové žádosti o povolení posílat oznámení« a uložte změny.

firefox-nahled

Pokud používáte internetový prohlížeč Google Chrome, otevřete ho a dostaňte se do jeho nastavení. Přejděte na konec stránky, kde kliknete na »Rozšířená nastavení«. V části »Ochrana soukromí a zabezpečení« najdete i »Nastavení obsahu«. V rámci nastavení obsahu jsou i »Oznámení«, která můžete úplně zablokovat, nebo přidat stránky, na kterých se mají blokovat. Internetový prohlížeč Micrsoft Edge bohužel blokování oznámení neumožňuje.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení